02:00 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Poliitika
lühendatud link
61 0 0

Esmaspäeval sõidab Pompeo Brüsselisse, et arutada Euroopa juhtidega "pakilisi küsimusi", sealhulgas olukorda Iraani tuumakokkuleppe ümber toimuvat.

TALLINN, 13. mai — Sputnik. USA riigisekretär Mike Pompeo tühistas oma Venemaa visiidi Moskva etapi, teatab France Press, kuid kohtub teisipäeval Sotšis kavakohaselt Vladimir Putini ja välisminister Sergei Lavroviga, vahendab RIA Novosti

Esmaspäeval sõidab Pompeo Brüsselisse, et arutada Euroopa juhtidega "pakilisi küsimusi", sealhulgas olukorda Iraani tuumakokkuleppe ümber. Poliitik on juba tühistanud varem kavandatud visiidid Berliini ja Gröönimaale, et "keskenduda Iraani probleemile".

Foreign Policy: kuidas maailma tuumakatastroofist päästa >>

Eelmisel nädalal Teherani tuumaleppest taganemise aastapäeval teatas USA, et lõpetab Tuumaprogrammi üldise laiaulatusliku tegevuskava (TÜLT) mitmete punktide täitmise rikastatud uraani ja raske vee osas. 

Iraan ja kuus rahvusvahelist vahendajat (Venemaa, USA, Suurbritannia, Hiina, Prantsusmaa, Saksamaa) jõudsid 2015 aastal kokkuleppele tuumatehingu probleemide lahendamisel. Võeti vastu TÜLT, mis lõpetas ÜRO Julgeolekunõukogu, USA ja Euroopa Liidu varem kehtestatud sanktsioonid Iraanile. 

Iraan ei oota enam, kuni EL USA sanktsioonide ületamiseks oma mehhanismi loob >>

2018. aasta mais teatas Donald Trump lepingust taganemisest ja kõikide piiravate meetmete taastamisest Iraanile ja teiseste piiravate meetmete kehtestamisest riikidele, kes teevad koostööd Teheraniga.

Samal teemal

Kannatus on katkenud: Venemaa ja Iraan loobusid USA dollarist
Teheran: Iraan ei lase end naftaturult välja tõrjuda
Iraan tunnistas USA keskväejuhatuse terrorirühmituseks
Tagid:
Iraani tuumalepe, Iraan, USA, Mike Pompeo

Peamised teemad