09:50 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Poliitika
lühendatud link
69 0 0

Vasakpoolse partei "Sõltumatu Prantsusmaa" juht Jean-Luc Melenchon teatas, et Euroopa Liidul on aeg lõpetada Venemaale surve avaldamine ning muuta ka oma poliitikat NATO suhtes.

TALLINN, 13. mai — Sputnik. Tema sõnul on vaja uude Euroopa Parlamenti valida saadikud, kes ELi poliitika reformivad. Eriti kritiseeris ta Gruusia NATOga liitmise ideed, kutsudes seda "rumalaks provokatsiooniks", vahendab RIA Novosti viitega väljaandele Figaro.

"Meie vajame saadikuid, kes ei osale Venemaa-vastases ja NATO-keskses hüsteerias, mis on Euroopa Parlamendis ohjeldamatuks muutunud," ütles Melenchon.

Poliitik hoiatas ka idee eest Ukrainat Põhja-Atlandi liitu võtta, rõhutades, et Euroopa ei suuda NATO-d kontrollida, ega ole huvitatud pingete suurenemisest Venemaaga.

Lisaks ütles Melenchon, et teda nimetatakse sageli "Vene agendiks", tunnistades, et see teeb talle head meelt, sest ta "on rahu poolt".

Venemaa ja lääneriikide vahelised suhted halvenesid Ukraina riigipöörde ja sellele järgnenud Krimmi Venemaaga taasühinemise tõttu pärast poolsaarel toimunud rahvahääletust.

Lääs, süüdistades Moskva sekkumises, kehtestas tema vastu sanktsioonid; Venemaa rakendas vastumeetmeid ja võttis kursi impordiasendamisele.

Moskva lükkas Euroopa ning Ameerika Ühendriikide süüdistused tagasi, rõhutades, et ühtki neist ei toeta mingidki tõendid.

Samal teemal

Prantsusmaa andis hoobi Venemaa parimate inimeste pihta
Venemaa kaitseb Sputnikut Prantsusmaa ametivõimude rünnakute eest OSCE abil
Prantsusmaal peab üha rohkem inimesi Krimmi Venemaa osaks
Tagid:
russofoobia, poliitika, Venemaa, Prantsusmaa

Peamised teemad