13:50 08. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1290
  • RUB80.8888
Poliitika
lühendatud link
66 0 0

Washington palus Moskval korraldada kohtumine Venemaa juhi Vladimir Putini ja USA presidendi Donald Trumpi vahel.

TALLINN, 13. mai — Sputnik. Sellest teatas ajaleht "Kommersant", viidates Riigidepartemangule lähedal seisvale allikale, vahendab RIA Novosti.

RBK sai omakorda teada, et Ameerika Ühendriigid pakkusid korraldada kahe presidendi vahelised läbirääkimised Jaapanis Osakas toimuva G20 tippkohtumise raames, mis on kavandatud juuni lõpuks.

Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis >>

Venemaa asevälisminister Sergei Rjabkov teatas mõni aeg tagasi RIA Novostile antud kommentaaris Putini ja Trumpi vahelise kohtumise võimalusest. Diplomaadi sõnul võidakse küsimust arutada 14. mail toimuva riigisekretäri Mike Pompeo Sotši visiidi ajal.

Donald Trump vestleb telefoni teel Vladimir Putiniga
© AFP 2019 / Mandel Ngan

Rjabkov märkis, et Ameerika pool on varemgi "saavutatud kokkuleppeid tühistanud ja oma plaane muutnud," soovitades "mitte sündmustest ette tõtata".

Viimati suhtlesid Putin ja Trump telefonitsi 3. mail, mil riigipeade vestlus kestis peaaegu poolteist tundi. Kreml märkis, et kõnelus toimus taas Washingtoni algatusel. Presidendid kohtusid viimati eelmise aasta juulis Helsingis.

Kohtumine osutus edukaks ning külm sõda on möödas, tunnistasid Venemaa president Vladimir Putin ja USA riigipea Donald Trump pärast kohtumist ühisel pressikonverentsil.

Pompeo ei tulegi Moskvasse >>

Putini ja Trumpi kohtumist tuli Helsingisse kajastama üle 1400 ajakirjaniku. Kohtumisele oli akrediteeritud Soome välisministeeriumi andmetel 1436 meediaesindajat 61 eri riigist.

Samal teemal

Trump helistas Putinile
Ajakiri Time tõstis Putini sulgudest välja
Mueller ei leidnud tõendeid Trumpi kokkumängust Venemaaga
Trump: Venemaa vajab USA majandusabi
Tagid:
poliitika, Venemaa, USA, Vladimir Putin, Donald Trump

Peamised teemad