11:50 22. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Poliitika
lühendatud link
Marine Le Peni visiit Tallinna (11)
8220

Teisipäeval tutvustavad Tallinnas oma koostööprogrammi Euroopa riikide rahvuslikud erakonnad, kes kavatsevad Euroopa Parlamendis moodustada ühise fraktsiooni. Pressikonverentsil osaleb ka Prantsuse Rahvusliku Liidu juht Marine Le Pen.

TALLINN, 13. mai — Sputnik. Liikumise "Euroopa Rahvaste ja Vabaduste Eest" alla koondunud parteide valimisüritus jõuab Eestisse üle-euroopalise kampaania raames, seisab Eesti Konservatiivne Rahvaerakonna (EKRE) kodulehel.

Tallinnas Mustpeade majas algusega kell 13 toimub kõnekoosolek, millest võtavad osa Olli Kotro (Põlissoomlased), Anders Vistisen (Taani Rahvapartei), Jaak Madison (EKRE), Manuel Vescovi (Itaalia Liiga) ja Marine Le Pen (Rahvuslik Liit).

Üleskutse koondada Euroopa rahvuslikud erakonnad ühisesse fraktsiooni tegid 8. aprillil Milanos toimunud pressikonverentsil Itaalia Liiga, Soome Põlissoomlaste, Taani Rahvapartei ja Alternatiiv Saksamaale (AfD) esindajad. Tänaseks on üleskutsega liitunud mitmete teiste Euroopa riikide erakonnad, kaasa arvatud Eesti Konservatiivne Rahvaerakond.

"Euroopa Rahvaste ja Vabaduste Eest" (The Movement for a Europe of Nations and Freedom, MENF) peab oluliseks liikmesriikide suveräänsust ja rahvuste vahelist koostööd, seisab EKRE teates

Erakonnad sedastavad, et neile on vastuvõetamatu igasugune poliitika, mis püüdleb superriigi loomise poole. Üheks MENF-i liikmeid ühendavaks aluspõhimõtteks on vastuseis riikliku iseseisvuse loovutamisele riikideülestele organisatsioonidele või Euroopa Liidu institutsioonidele.

Mart Helme ei jaga Marine Le Peni russofiilsust >>

MENF-i kuuluvate parteide ja Euroopa Parlamendi liikmete poliitilise koostöö aluspõhimõtteks on Euroopa inimeste ja rahvuste identiteedi säilitamine ja nende eripärade austamine. Üheks oluliseks alusprintsiibiks, mida jagavad kõik MENF-i liikmed, on õigus kontrollida ja reguleerida immigratsiooni.

MENF-i liikmed tunnistavad igaühe õigust kaitsta Euroopas oma spetsiifilist ja ainulaadset majanduslikku, sotsiaalset, kultuurilist ja territoriaalset mudelit. MENF püüdleb oma liikmete poliitilise tegevuse mitmekesisuse säilitamise poole.

MENF-i liikmed peavad oma poliitilise liikumise aluseks isikuvabaduste kaitset, erilist rõhku pannakse väljendusvabadusele, sealhulgas ka digivabadusele, mis on sattunud üha suurema surve alla.

Eesti Välisministeeriumi teatas hiljuti, et ei kavatse Marine Le Peni külastust takistada, kuigi alles hiljuti ei ilmutanud ministeerium euroskeptitsismi pooldavate Euroopa poliitikute suhtes erilist külalislahkust. 

Välisministeeriumi pressiesindaja Sandra Kamilova selgituse kohaselt võib EL kodanikku EL liikmesriiki sisenemast takistada, kui ta võib ohustada avalikku korda, riigi julgeolekut või rahvatervist. Välisministeeriumi hinnangul ei kujuta Marine Le Peni visiit Eestisse sellist ohtu.

Marine Le Pen on tuntud oma avalduste poolest vajadusest Euroopa Liit laiali saata. Tema arvates viib EL Euroopa hukatusse. Samuti peab ta kahjulikuks EL poolt Venemaa suhtes aetavat sanktsioonipoliitikat. Le Pen rääkis sellest 2017. aastal toimunud Moskva visiidi ajal, kus ta kohtus Venemaa presidendi Vladimir Putini ja Venemaa Riigiduuma saadikutega.

Le Pen on öelnud intervjuus, et Venemaa ei ole okupeerinud Ukrainat ning Krimm liideti Venemaaga legaalselt. Samuti rääkis Le Pen, et Ukrainas toimus riigipööre ning riigi tänased juhid on petised, keda toetavad natsid.

Teema:
Marine Le Peni visiit Tallinna (11)

Samal teemal

Le Pen tegi ettepaneku Venemaa NATO-sse kutsuda
Valimisväitlustes edestas Le Pen Macroni sotsiaalvõrgustikes, kuid jäi alla arvamusküsitlustes
Le Pen külastab reedel Moskvat
Tagid:
EL, poliitika, parempoolsed, EKRE, Tallinn, Eesti, Prantsusmaa, Marine Le Pen

Peamised teemad