11:25 20. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0800
  • RUB68.6245
Poliitika
lühendatud link
Marine Le Peni visiit Tallinna (11)
74 0 0

Mustpeade vennaskonna hoone juurde kogunesid kümned piketeerijad, kes avaldasid meelt Le Peni külastuse ja visiidi korraldanud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna vastu.

TALLINN, 14. mai — Sputnik. Tuntud Euroopa poliitik, partei "Prantsusmaa Rahvusassamblee" liider (aastani 2018. kandis see nime "Rahvarinne") Marine Le Pen osaleb Tallinnas toimuval Euroopa rahvuslike konservatiivide konverentsil.

Протестующие у дома братства черноголовых в Таллинне
© Sputnik / Вадим Анцупов
Tallinnas protesteeriti Marine Le Peni külastuse vastu

Pealinna Mustpeade majas toimuv sündmus ajastati 26. mail toimuvate Euroopa Parlamendi valimistele eelnevaks perioodiks. Hoone juurde kogunes kümmekond protestijat, keda pahandas Le Peni külastus ja selle korraldanud Eesti Konservatiivne Rahvaerakond.

Протестующие у дома братства черноголовых в Таллинне
© Sputnik / Вадим Анцупов
Mustpeade vennaskonna hoone juurde kogunesid kümned piketeerijad

Mida konverentsi kohta teada on

Kohtumine toimub liikumise Suveräänsete Rahvaste Euroopa Eest (MENF - Movement for a Europe of Nations and Freedom) egiidi all – tegu on Euroopa poliitiliste parteide liiduga, mis juhindub Euroopa Parlamendi parempoolsetest ja rahvuslikest ideoloogiatest.

Marine Le Pen väisab Eestit >>

Eestit esindab konverentsil Eesti Riigikogu põhiseaduskomisjoni juht, EKRE partei liige Jaak Madison. Soome parteist "Tõelised soomlased" on kohal Olli Kotro, Taani Rahvaparteid aga esindab Europarlamendi saadik Anders Vistisen.

Konverentsi peasündmuseks on Marine Le Peni esinemine. Eeldatakse, et ta esitab oma nägemusest Euroopa Liidu tulevikust, Euroopa Parlamendi ning parempoolsest ja rahvuslaste fraktsiooni tööst.

Teema:
Marine Le Peni visiit Tallinna (11)

Samal teemal

Marine Le Pen esineb Tallinnas Euroopa parempoolsete kohtumisel
Marine Le Pen ennustab EL-i kokkuvarisemist – inimestele pole EL-i vaja
Le Pen tegi ettepaneku Venemaa NATO-sse kutsuda
Tagid:
EKRE, Eesti, poliitika, protest, Marine Le Pen

Peamised teemad