10:58 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Poliitika
lühendatud link
Marine Le Peni visiit Tallinna (11)
9701

Prantsusmaa partei Prantsuse Rahvusrinne juhi Marine Le Peni külaskäik Tallinna on vastuolus Eesti riiklike huvidega, leiab Riigikogu väliskomisjoni aseesimees, reformierakondlane Marko Mihkelson.

TALLINN, 14. mai — Sputnik. Riigikogu saadik, reformierakondlane Marko Mihkelson kritiseeris oma Facebooki-postituses Euroopa parempoolsete silmapaistva esindaja Marine Le Peni külaskäiku Eestisse. Oma jao sai ka teda kutsunud osapool – Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE).

Tema meelest Marine Le Pen "lammutab Venemaa huvides Euroopa ühtsust", mistõttu tema Eestisse kutsumist ning kohtumist peaministri asetäitja Mart Helmega ja parlamendi esimehe Henn Põlluaasaga võib nimetada "riigi rahvuslikele huvidele näkkusülitamiseks".

Marine Le Pen väisab Eestit >>

Mihkelson juhtis ühtlasi tähelepanu sellele, et Tallinnas ei ole Le Peni kõrval Prantsusmaa suursaadikut. See näitab poliitiku arvates ilmekalt, kuidas suhtub tema Eesti-visiiti ametlik Pariis.

Tallinnas protesteeriti Marine Le Peni külastuse vastu
© Sputnik / Вадим Анцупов

Le Pen ei leidnudki aega, et külastada Tapa sõjaväebaasi, kus praegu paiknevad NATO missiooni raames Prantsusmaa sõjaväelased, märkis Eesti parlamendisaadik.

Euroopa Parlamendi valimiskampaania raames toimub Tallinnas Euroopa parempoolsete kohtumine, kus osalevad Euroopa parempoolsete ja rahvuslike vaadetega poliitikud. Kohtumise peakülaliseks on Prantsusmaa Rahvusrinde juht Marine Le Pen.

Kohtumine toimub liikumise Suveräänsete Rahvaste Euroopa Eest (MENF - Movement for a Europe of Nations and Freedom) egiidi all – tegu on Euroopa poliitiliste parteide liiduga, mis juhindub Euroopa Parlamendi parempoolsetest ja rahvuslikest ideoloogiatest.

Konverentsi peasündmuseks on Marine Le Peni esinemine. Eeldatakse, et ta esitab oma nägemusest Euroopa Liidu tulevikust, Euroopa Parlamendi ning parempoolsest ja rahvuslaste fraktsiooni tööst.

Teema:
Marine Le Peni visiit Tallinna (11)

Samal teemal

Marine Le Peni visiit Tallinna
Tagid:
Marko Mihkelson, poliitika, julgeolek, Riigikogu, Marine Le Pen

Peamised teemad