11:44 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Poliitika
lühendatud link
Marine Le Peni visiit Tallinna (11)
12531

Liikumise "Euroopa Rahvaste ja Vabaduste Eest" (The Movement for a Europe of Nations and Freedom, MENF) egiidi all Eesti pealinnas toimunud konverentsi raames kohtus Prantsusmaa Rahvusliidu juht Marine Le Pen Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna juhtide, samuti Põlissoomlaste ja Taani Rahvapartei esindajatega.

TALLINN, 14. mai — Sputnik, Oleg Leontjev. Brüssel ostab Euroopa rahvaste, sealhulgas ka eestlaste vabaduse ja enesemääramisõiguse dotatsioonide abil, leiab Marine Le Pen.

Marine Le Pen kohtus teisipäeval, 14. mail Mustpeade vennaskonna keskaegses hoones Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) juhataja asetäitja Jaak Madisoni, Põlissoomlaste parteid esindava Olli Kotro ja Euroopa Parlamendi saadiku, Taani Rahvapartei esindaja Anders Vistiseniga.

Marine Le Pen väisab Eestit >>

Kohtumise "naelaks" sai Marine Le Peni kõne, mis kõlas pärast tema Taanist, Soomest ja Eestist pärit mõttekaaslaste esinemist.

Kuulsa prantsuse galantsuse parimate traditsioonide kohaselt märkis kuulus prantslanna, et eestlaste näol on Euroopal tegu "inimestega, kes oma vabadust hindavad ja oskavad selle eest võidelda jõudude vastu, mis Eestit vallutada üritavad." Le Peni sõnul on Euroopa Liit muutumas "imperialistliku palega föderaalriigiks".

Ta kutsus Eesti rahvast üles mitte laskma end petta eurotoetuste abil, millel on alati ka negatiivne külg - väljastpoolt pealesurutud ühendamine.

Prantsusmaa Rahvusliidu juht rõhutas, et Euroopa Liit ei allkirjastanud Marrakeshi lepet (ÜRO ülemaailmset rändelepet) mitte juhuslikult – see on "ohuks Euroopale ja ka Eestile".

Ta ütles, et üheks ELi rändepoliitika tagajärjeks on rahutused Prantsusmaa linnades, "mis ei ole enam prantsuse omad, sest maffia on seal võimu enda kätte võtnud".

"Nii läheb ka teil, kui me praegu ei tegutse," hoiatas Le Pen Mustpeade majja kogunenud inimesi.

Le Peni arvates ei ole "Euroliit mitte Euroopa, vaid erinevalt mõtlevate rahvaste kohale rajatud ideoloogiline pealisehitus."

"Me tahame säilitada mitmekesisuse poolest rikkalikku Euroopat ja me võitleme globaliseerumise vastu. Meie EL projekt kaitseb vabadust ja suveräänsust, rahvaste eripalgelisust," kirjeldas ta "Suveräänsete Rahvaste Euroopa" liikumise eesmärke.

Марин Ле Пен в Таллинне
© REUTERS / INTS KALNINS
Marine Le Pen Tallinnas

Le Pen ütles, et esimest korda Euroopa Parlamendi ajaloos on tekkinud olukord, mil rahvusjõud võivad võimule tulla. "Aga seda ei juhtu, sest Europarlament on ainus parlament maailmas, mis valimiste tulemuse põhjal valitsust muuta ei saa," märkis ta kibestunult.

"Ma ei taha, et eestlased muutuksid sakslasteks, prantslasteks või itaallasteks. Ma tahan, et eestlased jääksid eestlasteks. Eelkõige vajame vabadust ja demokraatiat, mille võidukäik on kõige paremini tagatud rahvuslikes riikides," lõpetas Marine Le Pen.

Марин Ле Пен в Таллинне
Marine Le Pen Tallinnas

Teisipäeval, 14. mail saabus Tallinnasse ühist koostööprogrammi arutama mitu Euroopa parempoolse rahvusliku partei esindajat.

Päevakorras on küsimused, mis seotud Euroopa Liidu ja Euroopa Komisjoniga, julgeolekuga, NATO ja Venemaa suhetega ning Krimmiga. Pärast Euroopa Parlamendi valimisi plaanivad Euroopa parempoolsed ühise fraktsiooni luua.

*Mustpeade vennaskond on kaupmeeste ja laevaomanike ühendus, mis eksisteeris tänapäeva Eesti ja Läti territooriumil 1399. - 1940. aastani. Vennaskonna vapil on kujutatud Mustpeade kaitsepühak, Roomlaste Egiptuse (Teeba) leegionist pärit mustanahaline pühak Mauritius.

Teema:
Marine Le Peni visiit Tallinna (11)

Samal teemal

Marine Le Peni visiit Tallinna
Tagid:
EKRE, Tallinn, Eesti, Prantsusmaa, Marine Le Pen

Peamised teemad