00:43 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Poliitika
lühendatud link
7810

Venemaa eksperdi arvates on Austria asekantsleri ümber puhkenud skandaal provokatsioon ja informatsiooniline terrorirünnak.

TALLINN, 19. mai — Sputnik. 18. mail teatas Austria asekantsler ja Austria Vabaduspartei (FPÖ) juht Heinz-Christian Strache tagasiastumisest. Sellise sammu põhjustas meedias avaldatud videosalvestus, kus poliitik arutab kellegi naisterahvaga Austria ajalehe Kronen Zeitung ja "kasiinolitsentside ostmist, vana luksushotelli müüki ja kiirtee ehitamise lepingut", kirjutas RIA Novosti.

Venemaa president Vladimir Putin ja SAustria kantsler Sebastian Kurz
© Sputnik / Михаил Климентьев

Spiegeli ja Süddeutsche Zeitungi ajakirjanike väitel lubas Strache vestluskaaslasele abi tema murede lahendamisel vastutasuks rahalise abi eest oma poliitilisele organisatsioonile parlamendivalimistel. Seejuures nimetab meedia naist "venelanna Aljona Makarovaks". 

Austria kantsler Sebastian Kurz teatas skandaali puhkedes otsusest korraldada erakorralised parlamendivalimised.

Heinz Christian Strach ise nimetas toimunut 'tahtlikuks poliitiliseks mõrvaks' ja tunnistas, et on videol joobes. "See oli rumal ja vastutustundetu, see oli viga,' ütles Austria endine asekantsler.

Austria töösturid on Vene-sanktsioonide tühistamise poolt >>

Venemaa Teaduste akadeemia Euroopa Instituudi Saksamaa Uuringute Keskuse juhtiv teadustöötaja Aleksandr Kamkin kommenteeris puhkenud videoskandaali endise Austria asekantsleri Heinz-Christian Strache'iga RIA Novostile. Eksperdi arvates toimus Austria poliitiku vastu informatsiooniline terrorirünnak. Pole kahtlust, et Strachiga seonduv on hästi korraldatud provokatsioon. 

"Olukorda võib hinnata terrorirünnakuks. Esiteks, on selles palju kummalist. Venelanna polnud mitte venelanna, vaid hoopis Läti kodanik. Teiseks, uudise käivitas Saksamaa, mitte Austria meedia, pealegi on jälle tegemist "Moskva käe" hüsteeriaga - standardne õuduslugu, millega Euroopa tavainimest on hirmutanud juba viis aastat," vahendab Aleksander Kamkini arvamust RIA Novosti. 

"Minu arvates on tegemist hästi suunatud provokatsiooniga, lõksuga, kuhu üsna kogenud poliitik Strache langes," lisas ekspert. "Terroriakti" korraldajate võimaliku eesmärgina pakkus Kamkin püüdu lõhkuda Austria euroskeptiline valitsuskoalitsiooni, mis ei toeta vastasseisu Venemaaga.

Austria kinnitas oma toetust Nord Stream 2-le >>

"Tuleb välja, et kõige suuremat kasu saab sellest kantsler Kurtz ise, kellele oli see koalitsioon omal ajal väga vastumeelt, ja sotsiaaldemokraadid korjavad selle skandaali paistel järgmisteks valimisteks punkte. Kurtzile on see heaks ettekäändeks ebamugavad koalitsioonipartnerid hüljata," ütles Aleksandr Kamkin lõpetuseks.

Samal teemal

USA tahab Austria Venemaa gaasist ilma jätta
Lumekaos Euroopas: rongid seisavad, suusanõlvad on suletud
Tagid:
"venemaa oht", skandaal, Sebastian Kurz, Austria

Peamised teemad