21:18 22. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Poliitika
lühendatud link
Ukraina presidendivalimised (76)
69 0 0

Esmaspäeval Kiievis Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenski ametisse vannutamisel osalenud ning seejärel uue presidendiga töökohtumise pidanud president Kersti Kaljulaid rõhutas korruptsioonivastase võitluse tõhustamise ja majanduskeskkonna usaldusväärsuse suurendamise olulisust Ukrainas.

TALLINN, 21. mai — Sputnik. President Kaljulaid õnnitles president Zelenskit ametisse asumise puhul ning avaldas oma kolleegile jätkuvat toetust Ukraina Euroopa Liidu ja NATO-suunaliste püüdluste osas, edastas ERR.

Zelenski ametissevannutamine: ilma üllatusteta läbi ei saadud>>

"Ukraina kuulub Euroopasse ja Euroopa ei tohi unustada, et Ukrainas käib sõda ning Krimm on jätkuvalt okupeeritud," ütles Eesti president.

​Samas tõi riigipea välja, et kogu läänemaailm jälgib pingsalt uue riigipea esimesi samme nii võtmeametikohtade täitmisel kui poliitikate kujundamisel.

"Välisinvesteeringuid mittesoosiv majanduskeskkond ja ka kohati takerduv korruptsioonivastane võitlus on probleemid, mis takistavad Ukraina arengut ja inimeste jõukuse kasvu. Ametisse asunud riigipeal on hea võimalus nüüd näidata, et Ukraina püsib jätkuvalt valitud kursil nende probleemidega võitlemisel," ütles president Kaljulaid pärast kohtumist oma Ukraina kolleegiga.

President Kersti Kaljulaid oli esmaspäeval ühepäevasel töövisiidil Ukrainas, kus osales Kiievis Ukraina uue presidenti Volodõmõr Zelenski ametissevannutamise tseremoonial ning kohtus riigipeaga.

Ametissevannutamine toimus Ülemraada pidulikul istungil esmaspäeval, 20. mail. Peaaegu kohe pärast Ukraina presidendi ametisse astumist teatas Volodõmõr Zelenski, et saadab Ülemraada laiali.

​Presidendi ametisseastumise tseremoonial Ülemraadas olid kohal peaaegu kõik Ukraina presidendid – Kravtšuk, Kutšma ja Juštšenko. Mõistetavatel põhjustel ei olnud Viktor Janukovitšit.

Euroopa tegi teatavaks Ukraina presidendi ees seisvad väljakutsed>>

Volodõmõr Zelenski saavutas 21. aprillil võidu Ukraina presidendivalimiste teises voorus, kogudes kolm korda enam hääli kui selle hetke ametisolev president Petro Porošenko.

Ukraina presidendivalimised>>

Lisaks osalemisele ametissevannutamisel ning töökohtumisele president Zelenskiga kohtus Eesti riigipea Türgi asepresident Fuat Oktay´ga ning koos teiste Balti riigipeadega Ameerika Ühendriikide energeetikaministri Rick Perryga.

Teema:
Ukraina presidendivalimised (76)
Tagid:
korruptsioon, Eesti, Ukraina, Kersti Kaljulaid, Volodõmõr Zelenskõi

Peamised teemad