12:36 03. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2066
  • RUB91.3194
Poliitika
lühendatud link
10520

Ajakirjanik selgitas, miks Venemaa juhtivatele Lääne poliitikutele ei meeldi ja miks Moskvat kardetakse. Artiklit kommenteeris raadio Sputnikule politoloog Dmitri Jurjev.

TALLINN, 21. mai — Sputnik. Lääne juhtivatel poliitikutel on hirm Venemaa propageeritavate traditsiooniliste väärtuste ees, mida Euroopa ja USA igati hävitada püüavad, kirjutab Tšehhi ajakirjanik Jiri Kobza väljaandes "Parlamentni Listy"

Venemaa president Vladimir Putin ja tema pressiesindaja Dmitri Peskov
© Sputnik / Александр Вильф

Ta märgib, et Euroopa meedias teatatakse pidevalt "Vene ohust", et Venemaa mõjutab avalikku arvamust. Kobza sõnul teevad lääneriigid tunduvalt halvemaid asju, kuid keegi ei pööra sellele tähelepanu.

Kobza rõhutab, et Moskva ähvardab tegelikult Läänt, kaitstes seejuures Euroopa Liidu ja Ameerika Ühendriikide jaoks vastuvõetamatut ideoloogiat, milleks on patriotismi ja ajaloolise mälu säilitamine.

Lisaks rõhutab Kobza, et venelased ei toeta "hüperaktiivset soovõrdsustamist ega äärmuslikku feminismi". Venemaal elavatel naistel ja meestel on võrdsed õigused, kuid keegi ei pea neid ühesugusteks ning riik on loobunud erinevate vähemuste propageerimisest, homoparaadidest ja narkootikumide legaliseerimisest. 

Venemaa on kellegi jaoks vaenlane, sest tal on „valed“ väärtused >>

Seega, märgib ajakirjanik, väärtustab Venemaa kõiki neid traditsioonilisi väärtusi, mille liberaalid on Läänes juba maha suruda ja peaaegu hävitada suutnud. 

 Tšehhi parlamendiliige Jiří Maštálka
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Tegelikult ähvardab Moskva lääneriike mitte sõjalise jõuga, nagu poliitikud nii tihti väidavad, vaid terve mõistusega, austusega ajaloo ja esivanemate vastu, mistõttu käivitatigi Läänes russofoobne kampaania ja lõputu sanktsiooniderida.

Kui keegi lääneriikides julgeb sellele kursile vastu seista ja teistsugust arvamust avaldada, tembeldatakse ta kohe "Kremli agendiks," kirjutab Kobza. 

Politoloog Dmitri Jurjevi arvates suutis Tšehhi ajakirjanik tabada probleemi tuuma. "See ei ole ainult isiklik arvamus - see on idee, mõte, mis läbib Venemaa ja Lääne suhete protsessi. Tõepoolest, Lääs on jõudnud tõsisesse süsteemsesse kriisi, mida Oswald Spengler ennustas juba sada aastat tagasi oma raamatus "Läänemaailma langus".

See hääbumine seisneb peamiselt inimesi tsivilisatsiooni ühendavate traditsiooniliste tõekspidamiste lagunemises, väärtuste allakäigus ja diskrediteerimises, nende tahtlikus hülgamises koos üleminekuga väljamõeldud ebastabiilsetele pahaloomulistele struktuuridele, nagu seda on tänapäeva läänemaailma pseudoväärtused," selgitas Dmitri Jurjev raadio Sputnikule. 

Venemaal on Läänes palju liitlasi, märkis ta. "Nii Venemaa kui ka lääneriikide traditsiooniliste väärtuste toetajail on ühine vastane: globaalne kunstlik antitraditsiooniline revolutsioon.

Riigikogus kutsuti üles "rääkima Putiniga tugevuse keeles" >>

Seetõttu on antud juhul ajakirjaniku väljendatu täielikus kooskõlas kainel mõistusel ja enesealalhoiuinstinktidel põhineva liiduga, mis kujuneb Venemaa ja teistes normaalsetes inimestes, keda on Läänes väga palju," leiab Dmitri Jurjev.

Samal teemal

Välismaal elavatele venelastele määrati "Päev X"
Ratas: toetume sellele, mis eestimaalasi ühendab
Kahte sorti eurooplased: venevastase rinde kangelased ja "kollaborandid"
Läti ja Türgi euroopalikud väärtused
Tagid:
infosõda, ideoloogia, "venemaa oht", Tšehhi

Peamised teemad