05:15 07. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Poliitika
lühendatud link
101 0 0

Prantsuse reporter, kes külastas Narvat, kirjutas artikli elust Venemaaga piirnevas Eesti linnas ja Eesti võimude "peamisest hirmust".

TALLINN, 22. mai — Sputnik. Pärast naasmist tööreisilt Eestisse jõudis prantsuse raadiojaama "Europe 1" ajakirjanik järeldusele, et Eesti võimude jaoks on kõige "peamiseks hirmuks" Venemaa.

Oma artiklis jutustas reporter Sebastian Krebs, et ta külastas hiljuti Venemaa piiril asuvat Eesti linna Narvat. Narvakatega suhtlemisest jäid talle kakspidised muljed. Ühelt poolt on palju neid, kes idanaabrit ja Vladimir Putini poliitikat toetavad, teisalt on Euroopa Liidu kohalolek kõikjal märgatav.

Trump ei aita: ameeriklased hirmutavad Tallinna ja NATO-t "Krimmiga Narvas" >>

Seejuures on narvakate noorem põlvkond ajakirjaniku tähelepanekute põhjal ühtaegu "seotud nii vene traditsioonidega, kui kuulub Euroopasse, kus inimesed reisida armastavad."

"Euroopa lippu võib näha kõigil rajatistel, mis Euroopa raha eest rekonstrueeritud: linnavalituses, kaldapealsel. Umbes 70 miljonit eurot kulus joogivee kvaliteedi tõstmiseks," vahendab  InoTV prantsuse ajakirjaniku vene keelde tõlgitud materjali.

Sebastian Krebsi arvates "märgistab" Euroopa sel viisil oma territooriumi.

Prantsuse ajakirjaniku andmeil rahastab Euroopa Liit ka integratsiooniga tegelevat erifondi. Lisaks loodi ELi rahade eest venekeelne televisioonikanal, mille eesmärgiks on "vastanduda Venemaa telesaadetele, mida kohalik elanikkond tavaliselt jälgib."

Meediatöötaja on veendunud, et Venemaa "töötab oma traditsiooniline mõju säilitamise nimel antud territooriumil." Lisaks teatab ajakirjanik, et Vladimir Putin saadab isiklikult kohalikele lastele postkaarte ja kutsub neid Krimmi suvelaagritesse. Enne väite avaldamist peab Krebs siiski vajalikuks hoiatada, et antud avaldus põhineb kuulujuttudel - "nii räägitakse."

Artiklite lõpuosas võrdleb Prantsusmaalt saabunud külaline Narvat Krimmiga ja järeldab, et olukord Eesti piirilinnas on "peaaegu samasugune" nagu Krimmis enne selle naasmist Venemaa koosseisu.

"Ja kuigi Venemaa nime siin ei mainita, on selge, et just see riik on peamiseks hirmuks," järeldab prantsuse ajakirjanik.

Sputnik Eesti kirjutas ennem, et Saksa telekanal ZDF otsustas oma publikule "Vene agressiooni" hirmulugude abil muljet avaldada. Käesoleva aasta aprillis teatas ZDF-i saatejuht Claus Kleber uudistesaates, et Venemaa ründas Eestit ja NATO liitlased tõttavad talle appi. Seejärel palus Kleber publikul mitte muretseda ja jätkas rahulikult:

"See ei ole tõsi. Lihtsalt väljamõeldis. Aga küllaltki tõepärane." Ta jätkas tavapärase kiidulooga Põhja-Atlandi liidu "heidutavast" rollist, mille tõttu ei ole Euroopa maailmajaos sõdu.

Moskvas peeti Saksa telesaatejuhi nalja nördimusttekitavaks provokatsiooniks. Venemaa Föderatsiooni nõukogu infopoliitika komisjoni juhi Aleksei Puškovi sõnul on juhtunu näol tegu "rünnakuga terve mõistuse vastu".

"Venemaa ei ole Eestisse tunginud. Ja ei kavatsegi seda teha. Kuna Venemaal agressiivsed plaanid puuduvad, tuleb need leiutada. Selles ja ainult selles on telekanali ZDF infoprovokatsiooni mõte," kirjutas senaator Twitteris.

Venemaa välisminister Sergei Lavrov kinnitas, et allianss on Vene Föderatsiooni agressiivsete plaanide puudumisega väga hästi kursis, müüti "Idast lähtuvast" ohust on vaja selleks, et suurendada sõjalist kohalolekut Venemaa piiridel.

Samal teemal

Narva pole Krimm, vaid palju hirmsam - Briti ajakirjanikud teavad
Mitmekeelsete koolide aastakonverentsi Narvas avab president Kersti Kaljulaid
Tallinnas ja Narvas tähistatakse Nõukogude vägede Afganistanist väljaviimise aastapäeva
"Kremli ööbikud" kogusid Narvas rekordilise kuulajaskonna
Tagid:
poliitika, hirm, Venemaa, Prantsusmaa, Eesti, Narva

Peamised teemad