12:52 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Poliitika
lühendatud link
Riia linnapea tagandamine (10)
6720

Juba enne Euroopa Parlamendi valimiste ametlike tulemuste avaldamist tänasid Nil Ušakov ja Tatiana Ždanok oma valijaid neile antud volituse eest esindada Lätit EL seadusandlikus organis.

TALLINN, 26. mai — Sputnik. Euroopa Parlamendi saadikute valimised lõppesid Lätis 25. mail, häälte lugemine ei ole veel lõppenud. Mitteametlikel andmetel pääsevad Läti esindajatena Euroopa Parlamenti ka erakonna "Koosmeel" juht Nil Ušakov ja "Läti vene liidu" juht Tatjana Ždanok. Euroopa Parlamendi seitsme mandaadi saatus on praktiliselt otsustatud, teatab Sputnik Latvija

"Koosmeele" juht tänas juba valijaid kahe mandaadi eest Euroopa Parlamendis. "Kaks mandaati! Tänan teid!" kirjutas Ušakov Facebookis. "Meil ei ole õigust petta Koosmeele väärtusi toetavaid inimesi. Ja meil kõigil seisab ees kuude ja aastatepikkune raske töö ja katsumused," lisas poliitik.

Läti Vene Liit omakorda tegi valijatele videosõnumi. "Tänan teid, et olite koos meiega, uskudes meisse, me ei ole kunagi alt vedanud ja me püüame teha kõik, et õigustada teie lootusi ja usaldust," ütles poliitilise liikumise juht Tatjana Ždanok. 

Teadaolevalt avaldatakse Euroopa Parlamendi valimiste ametlikud tulemused 26.-27. mai öösel, kui valimised lõpevad kõigis EL riikides. Eestis suletakse valimisjaoskonnad kell 20.00. Valimistepäeval 26. mail saab hääletada ainult elukohajärgses valimisjaoskonnas.

Europarlamendi valimised - 2019 >>

Varem oli elanikel võimalus osaleda eel- ja elektroonilisel hääletamisel. Eesti valimiskomisjoni andmetel hääletasid eelhääletusel 68 349 inimest ja interneti teel 155 521 inimest. Eelhääletuse osales 22. mai seisuga 223 870 inimest ehk 25,4% kõigist valijatest.

Teema:
Riia linnapea tagandamine (10)

Samal teemal

Läti politoloog: Koosmeel – puhtal kujul vlassovlased
Läti tahab teada, kus tema kodanike telefonid ööbivad
Läti president kutsub Euroopat üles ühtsele "Venemaa heidutamisele"
Zahharova: Läti Seim irvitab oma riigi vabastajate üle
Tagid:
valimised, EL, Nils Ušakovs, Tatjana Ždanoka, Läti

Peamised teemad