06:29 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Poliitika
lühendatud link
Meedialahingud (290)
57 0 0

Akrediteeringust keelduti, foorumile ilmumist takistati füüsiliselt, teatati ajalehe toimetusest. Samuti märgiti, et keeldumise põhjused on teadmata.

TALLINN, 9. juuni — Sputnik. Izvestia ajakirjanikke ei lubatud Leedus toimuvale foorumile "Vaba Venemaa" ("Свободная Россия"), teatati kirjastuse pressiteenistusest RIA Novosti'le.

Sputnik Lietuva peatoimetaja kinnipidamine >>

Seitsmes foorum "Vaba Venemaa" ("Свободная Россия") toimus 8.-9. juunini Leedus kuurortlinnas Trakais. Foorumi programmis märgitakse, et selle kutsusid ellu rühm poliitikuid, teadlasi, ajakirjanikke ja kultuuritegelasi, et "ühendada demokraatlike väärtuste toetajaid Venemaal".

"Jah, nad ei lubanud tõepoolest meid riiki, meid ja Pervõi Kanali (Venemaa juhtiv telekanal – toim.) esindajaid, kuid mulle öeldi, et tegemist on täiesti tavapärase praktikaga, nad ei lase kunagi," öeldi Izvestia pressiteenistusest, lisades, et " see ei üllatunud kedagi."

Pressiteenistusest selgitati ka, et ajakirjanikel ei võimaldatud foorumit külastada ka varem, selle ettevalmistamise ajal, kuid sellest hoolimata üritasid ajakirjanikud minna ka käimasolevale foorumile. "Akrediteeringust keelduti, foorumile ilmumist takistati füüsiliselt," lisati pressiteenistusest. Samuti märgiti, et keeldumise põhjused on teadmata.

RIA Novostil ei ole veel Pervõi Kanali kommentaare.

Teema:
Meedialahingud (290)

Samal teemal

Meedialahingud
Sputnik Lietuva peatoimetaja kinnipidamine
Tagid:
sõnavabadus, foorum, Leedu

Peamised teemad