11:21 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Poliitika
lühendatud link
Brexit – protsess läks käima (132)
49 0 0

Suurbritannia uueks peaministriks saab tugeva Brexiti toetaja, sest kõik on juba Londoni ja Brüsseli vahelistest läbirääkimistest väsinud, arvab Peterburi Riikliku Ülikooli professor.

TALLINN, 11. juuni — Sputnik. Peterburi Riikliku Ülikooli professor, poliitikateaduste doktor Natalja Jerjomina selgitas, miks just Boris Johnsonist Theresa May järeltulija võiks saada.

"Kompromiss ei ole enam võimalik. Elanikkond on lõpututest Brüsseliga läbirääkimistest väsinud ja ka Brüssel ise on tüdinud," ütles ta intervjuus raadiole Sputnik.

Tema arvates on konservatiivse partei põhikandidaat Briti peaministri ametikohale Boris Johnson.

"Ta oli referendumi aktiivne toetaja, Brexiti idee on aga sellega lahutamatult seotud. Lisaks julges ta öelda, et Suurbritannia ei pruugi EList lahkumise eest üldse midagi maksta," lisas Jerjomina.

Boris Johnson, üks peamisi kandidaate konservatiivse partei juhi ja Briti peaministri ametikohale tegi hiljuti valju avalduse, mida võib tegelikult pidada Euroopa Liidu suhtes väljapressimiseks.

Theresa May teatas tagasiastumisest >>

Varem Londoni linnapeana ja kaks aastat Briti välisministrina töötanud Johnson teatas, et kui ta peaministriks saab, ei maksa ta Euroopa Liidule 44 miljardi euro suurust hüvitist ilma Brexiti leppeta, mis Ühendkuningriiki rahuldaks.

Teema:
Brexit – protsess läks käima (132)

Samal teemal

Brexit – protsess läks käima
Tagid:
Boris Johnson, Theresa May, Suurbritannia, Brexit

Peamised teemad