20:02 01. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1752
  • RUB90.6050
Poliitika
lühendatud link
48 0 0

Kreml kommenteeris Ameerika Ühendriikidest saabuvaid õrnu signaale sooviga Venemaa-Ameerika suhteid parandada.

TALLINN, 11. juuni — Sputnik. Valge Maja avaldusi sooviga parandada suhteid Venemaaga võiks toetada kasvõi mõnedki praktilised sammud. Sellest teatas Venemaa Föderatsiooni presidendi abi Juri Ušakov. Ta kinnitas Kremli valmisolekut "konstruktiivsete "säutsude" või algatustega kaasa minna."

Osaledes V "Primakovi lugemiste" foorumil, teatas Ušakov, et viimastel aegadel võib täheldada mõningaid USA administratsiooni "noogutusi" dialoogi loomiseks mitmes valdkonnas.

"On soovitav, et neid signaale toetaksid ka konkreetsed sammud," vahendab RIA Novosti Ušakovi sõnu.

Samal ajal märkis Kremli esindaja, et Venemaa on teadlik Ameerika Ühendriikide jõudmisest järgmise valimistsükli künnisele.

Tema sõnul on "poliitilise eliidi seas valitsevate russofoobsete meeleolude taustal arglike positiivsete signaalide jõudmine reaalsesse poliitikasse vähetõenäoline."

"Aga ma rõhutan, et oleme valmis võtma vastu igasuguseid "säutse", mistahes konstruktiivseid impulsse," võttis Ušakov öeldu kokku.

Pärast 2014. aasta Ukraina relvastatud riigipööret toimus Vene-Ameerika suhete järsk jahenemine. Ebaseaduslik võimuvahetus riigis ei leidnud Krimmi elanike heakskiitu ning nad korraldasid referendumi Ukrainast lahkumiseks ja Venemaaga taasliitumiseks.

On teada, et 96,77% Krimmi Vabariigi valijatest ja 95,6% Sevastoopoli elanikest hääletasid 2014. aasta märtsis Venemaa Föderatsiooniga taasühinemise poolt.

Krimmis valmib uusim relv hübriidsõja võitmiseks >>

Ameerika Ühendriigid ja tema liitlased ignoreerisid Krimmi rahvaküsitluse tulemusi ja kehtestasid Venemaa Föderatsiooni vastu sanktsioonid. Venemaa vastas sammule sümmeetriliselt. Washingtoni ja Moskva vahelised suhted jahtusid jätkuvalt.

Venemaa juhtkond on korduvalt rõhutanud, et Krimmist sai taas Vene Föderatsiooni osa demokraatlikul ja kõigile rahvusvahelise õiguse normidele vastaval viisil. Venemaa presidendi Vladimir Putini sõnul on antud küsimus "Venemaa Föderatsiooni jaoks suletud".

Samal teemal

Krimm Venemaa koosseisus
Keelustada Krimmi tunnustamine – see on USA siseasi
Lavrov: USA ettepanekust viia läbi teine Krimmi referendum
Tagid:
poliitika, USA, Venemaa, Kreml, Krimm

Peamised teemad