17:38 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Poliitika
lühendatud link
65 0 0

Kiievi uutel võimudel on praegu Ukraina rahva tahteavalduse alusel tekkinud võimalus ja see kasutatakse ära, avaldas lootust Venemaa välisminister Sergei Lavrov.

TALLINN, 11. juuni — Sputnik. Ukraina uued võimud peavad kasutama võimalust lõpetada Donbassi konfliktiga seotud "ebanormaalne" olukord riigis. Sellest teatas RIA Novosti viitega Venemaa välisministrile Sergei Lavrovile.

"Primakovi lugemised 2019" on pühendatud Vene diplomaadi, endise välis- ja peaministri Jevgeni Primakovi 90. sünniaastapäevale.

See ei ole Venemaa välisministri esimene taoline üleskutse Ukraina uuele presidendile Volodõmõr Zelenskõile.

21. mail 2019 tegi Lavrov Zelenskõile ettepaneku alustada Donbassi puudutavate Minski lepete elluviimist Ida-Ukraina konflikti osapoolte vangide vahetamisest põhimõttel "kõik kõigi vastu". Oma seisukoha ütles välisminister välja oma ministeeriumis õigeusu ülestõusmispühade puhul peetud vastuvõtul.

Alates 2014. aastast jätkub Donbassis relvakonflikt, mis on kaasa toonud arvukaid tsiviilohvreid.

Konflikti ajendiks oli Ukraina võimude alustatud "terrorismivastane" operatsioon, mis on suunatud isehakanud Donetski ja Luganski rahvavabariigi vastu, kes kuulutasid end pärast Ukraina riigipööret iseseisvaks.

Zelenski rääkis uutest lahendustest Donbassis >>

Kiievi versiooni järgi toetab Donbassi mässulisi Moskva. Venemaal peetakse taolisi süüdistusi absurdseks ja vastuvõetamatuks.

Venemaa juhtkond on korduvalt rõhutanud, et Venemaa ei osale Ukraina sisekonfliktis ja tal ei ole riigi kaguosas toimuvaga midagi pistmist. Mingeid "Vene sõjaväelasi", kellest Kiiev räägib, ei ole Donbassis märganud isegi OSCE vaatlejad.

Samal teemal

Donbass otsustas Porošenkot "Juuda medaliga" autasustada
Ukraina presidendivalimised
Välksõda Ukraina moodi: Donbass Ukraina sõjaväelaste ootuses
Kas Donbass Ida-Virumaal on võimalik - mida arvab Eesti suursaadik USA-s
Tagid:
Volodõmõr Zelenskõi, Donbass, Ukraina, Sergei Lavrov

Peamised teemad