15:53 26. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Poliitika
lühendatud link
80 0 0

Venemaa politoloog ja ajakirjanik Juri Svetov kommenteeris USA välisministeeriumi avaldust Washingtoni seisukoha mõningasest pehmenemisest võimalikel Iraani tuumakokkuleppe läbirääkimistel.

TALLINN, 12. juuni — Sputnik. Eksperdi sõnul ei tohiks Washingtoni väikesed väited Teherani suhtes olla eksitavad. "See tähendab, et iraanlastele tehti selgeks: nende peamine õnn seisneb selles, et ameeriklased nendega üldse räägivad," ütles Juri Svetov, kirjutab Sputnik Eesti

Politoloogi sõnul annavad USA võimud selgelt mõista, et nad ei kavatse endale Iraani ees mingeid kohustusi võtta.

Kui Teheran oleks pidanud võimalikuks Washingtonile vastu tulla ja täita mõned ultimatiivsed nõudmised, siis "oleks see kasulik" ka Venemaale.

"Iraan on suveräänne, iidse poliitilise kultuuriga riik, kus diktaat ei toimi."

"Hirm, et Iraani lõplikult maha suruda ei õnnestu, sunnib ameeriklasi meelitama Iraani juhtkonda võimalusega, et ka nemad saavad sellest midagi," järeldas Juri Svetov.

Sputnik Eesti on varem kirjutanud USA välisministeeriumi pressiesindaja Morgan Ortaguse avaldusest, et ainus lahendus Iraani probleemile on "uus ja parem kokkulepe, mis käsitleks Iraanist lähtuvate ohtude kõiki aspekte".

Iraan ei oota enam, kuni EL USA sanktsioonide ületamiseks oma mehhanismi loob >>

Ta teatas ka Washingtoni valmisolekust arutada probleemi Iraaniga, märkides, et "Iraani juhid teavad, kuidas meiega ühendust võtta". Samal ajal ei loobu Ameerika Ühendriigid Ortaguse sõnul pidamast Iraani vastutavaks "arvukate ohtude" eest.

Samal teemal

USA: uskusime siiralt, et võitsime külma sõja ja Venemaa
Läbimurdeta, ent asjalikult: Pompeo ja Putin kontrollisid kelli
Välisministrid toetavad Iraani tuumaleppe jätkumist
Teheran: Iraan ei lase end naftaturult välja tõrjuda
Tagid:
kahepoolsed suhted, tuumalepe, USA, Iraan

Peamised teemad