06:27 08. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1290
  • RUB80.8888
Poliitika
lühendatud link
46 0 0

Politoloog rääkis, millisel tingimusel võidakse suhted Venemaa ja USA vaheli taastad. Ta märkis, et seni liigub USA vastassuunas.

TALLINN, 14. juuni — Sputnik. Geopoliitilise ekspertiisi keskuse direktor Valeri Korovin on kindel, et suhted Venemaa ja USA vahel võivad taastuda vaid sel juhul, kui USA hakkab täitma kokkuleppeid ja rahvusvahelisi kohustusi: lepinguid, konventsioone, omavahelisi kokkuleppeid.

"Seni liigub USA vastassuunas. Nendes tingimustes on väga raske koostööd arenda, kui partnerid sellest, mis lepingutes kirjas, mitte midagi ei täida, " ütles Valeri Korovin raadiole Sputnik antud intervjuus.

Politoloogi hinnangul on USA president Donald Trump "blokeeritud nende globalistlike ladvikute poolt, mis on USA-s viimase veerand sajandiga välja kujunenud.

"Isegi parima tahtmise juures ei ole ta suuteline kokkuleppeid täitma, seetõttu jäävad suhted USA-ga ka edaspidi kiduma ning vastuolude hulk kasvama," lausus Korovin kokkuvõtteks.

Nagu Sputnik Eesti Venemaa presidendi Vladimir Putini Kõrgõztani ja Tadžikistani visiitide eel kirjutas, andis president Vladimir Putin suure intervjuu rahvusvahelisele telekompaniile Mir, kus ta nentis Venemaa ja USA suhete degradeerumist venevastaste sanktsioonide taustal.

"Need (suhted – toim.) degradeeruvad, muutuvad aina halvemaks ja halvemaks. Viimaste aastatega on ametisolev administratsioon võtnud Venemaa suhtes vastu juba minu meelest mitukümmend sanktsioonidega seotud otsust," ütles Putin.

President avaldas lootust, et G20 tippkohtumisel Jaapanis Osakas õnnestub USA osavõtul leida maailmamajanduse küsimustes konstruktiivseid lahendusi.

"Me loodame väga, et terve mõistus pääseb lõppude lõpuks võidule," märkis Venemaa riigipea.

Kreml kommenteeris Ameerika Ühendriikidest saabuvaid õrnu signaale sooviga Venemaa-Ameerika suhteid parandada. Valge Maja avaldusi sooviga parandada suhteid Venemaaga võiks toetada kasvõi mõnedki praktilised sammud.

Kreml: oleme valmis Ameerikast saabuvate konstruktiivsete "säutsudega" kaasa minema >>

Sellest teatas Venemaa Föderatsiooni presidendi abi Juri Ušakov. Ta kinnitas Kremli valmisolekut "konstruktiivsete "säutsude" või algatustega kaasa minna." "On soovitav, et neid signaale toetaksid ka konkreetsed sammud," ütles Ušakov.

Tagid:
kokkulepe, poliitika, Venemaa, USA

Peamised teemad