05:05 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Poliitika
lühendatud link
5010

Londonis ja Moskvas uuritakse võimalust Theresa May ja Vladimir Putini läbirääkimisteks G20 tippkohtumisel Osakas, väidab Guardiani artikkel.

TALLINN, 17. juuni — Sputnik. Brittide avaldust kommenteeris raadio Sputnik poliitiline analüütik Aleksandr Asafov.

Londonis ja Moskvas uuritakse võimalust Briti peaministri Theresa May ja Venemaa presidendi Vladimir Putini kohtumiseks G20 tippkohtumise käigus Osakas, kirjutab artikli autor, The Guardiani diplomaatilise osakonna toimetaja Patrick Wintour.

"Suurbritannia ja Venemaa kaaluvad võimalust omavahelisi suhteid soojendada, sealhulgas võimalust Venemaa presidendi Vladimir Putini ja Theresa May kohtumiseks käesoleva kuu lõpul Jaapanis toimuva G20 tippkohtumise kuluaarides," väidab autor. Autor ei osuta oma ootamatu teabe allikale.

Selgitatakse, et Salisbury intsidendi järel võib esimene kohtumine May ja Putini vahel toimuda ainult juhul, kui mõlemad pooled on kindlad, et see osutub produktiivseks ning on võimalik ühist teemaderingi moodustada.

May tagasiastumise teade pani naela kõikuma >>

Ajaleht märgib ühtlasi, et G20 tippkohtumine Osakas saab tõenäoliselt May kui peaministri viimaseks välisvisiidiks.

Vene presidendi ja Briti peaministri vahelise kohtumise ettevalmistamine ei ole ametlikku kinnitust saanud.

Euroopa Komisjon kutsus üles valmistuma kõvaks Brexitiks >>

Politoloog Aleksandr Asafov avaldas raadio Sputnikus arvamust, et selline kokkusaamine võiks olnud otstarbekas, hoolimata asjaolust, et Theresa Mayl seisab ees peaministri ametikohalt lahkumine.

"Ma arvan, et selline sündmus oleks May olukorrale vaatamata kasulik. Seda võiks kasutada kokkuvõtete tegemiseks tema valitsusaja mõjust Briti-Vene suhetele, kaasa arvatud mõnede raskete hetkede arutamiseks. Tuleviku väljavaadete väljaselgitamisel ei ole lahkuvat peaministrit loomulikult mõtet palju oodata.

Venemaa president Vladimir Putin Peterburi Rahvusvahelisel Majandusfoorumil 2019.
© Sputnik / Григорий Сысоев

Küll aga oleks selline kohtumine igati asjakohane juba olemasolevate riikidevaheliste pingete leevendamiseks, mis tekkisid paljuski Theresa May enda aktiivsel osalusel," leiab Aleksandr Asafov.

Mai lõpul teatas May, et ta lahkub konservatiivide partei liidri ametist 7. juunil. Ta oli sunnitud vastava avalduse tegema parteiliikmete survel, kes ei olnud May poolt pakutud Brexiti lepinguga rahul.

Mai jääb riigi peaministriks kuni oma järeltulija valimiseni. Uue valitsusjuhi nimi peaks selguma juulikuu teisel poolel.

Samal teemal

Theresa May lõpetas lahkumiskõne pisarates
Theresa May teatas tagasiastumisest
Tagid:
tippkohtumine, G20 kohtumine, Vladimir Putin, Theresa May

Peamised teemad