01:04 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Poliitika
lühendatud link
65 0 0

Ukraina suursaadik ründas Alam-Saksi ja Mecklenburg-Vorpommerni liidumaade juhte, süüdistades neid "koostöös Kremliga".

TALLINN, 18. juuni - Sputnik. Ukraina suursaadik Saksamaa Liitvabariigis Andrei Melnik süüdistas tuntud Saksa poliitikuid "Ukraina rahva reetmises". Nad on tema arvates Kremli kaastöölised. Sellest teatas diplomaat intervjuus ajalehele "Neue Osnabrucker Zeitung", vahendab RIA Novosti.

Kallis lõbu: palju maksab Venemaa heidutus >>

Melniku sõnul on Alam-Saksi ja Mecklenburg-Vorpommerni liidumaade peaministrid Stephan Weil ja Manuela Schwesig "Ukraina rahva reetjad".

Saksa poliitikute süüdistamise põhjuseks oli nende väidetavalt "Venemaa-meelne" seisukoht. On teada, et Schwesig eelistab tihedamat koostööd Moskvaga, Weil aga ütles, et Venemaa vastased sanktsioonid on Saksamaale kahjulikud ja neist ei ole ka mingit poliitilist kasu.

Ukraina suursaadik omakorda väljendas veendumust, et oma "venemeelsete" avaldusega hävitavad liidumaade juhid "usalduse Saksamaa kui vahendaja suhtes".

"Weil ja Schwesig on Kremli käsilased," väitis Melnik.

Ukraina diplomaadi intervjuu "Neue Osnabrucker Zeitungis" ilmus presidendi Vladimir Zelenski 18. juuni Kiievi visiidi eelõhtul. Saksamaa Liitvabariigi valitsusest teatati, et visiidi kavasse kuulub kohtumine Saksamaa kantsleri Angela Merkeliga.

"Vanad laulud uues kuues" – poliitik Zelenski sõnadest "kahe sõja" kohta >>

Zelenski ise kinnitas Saksa väljaandele Bild antud intervjuus, et sanktsioonipoliitika Venemaa vastu "peab jätkuma Ukraina territoriaalse terviklikkuse ja suveräänsuse taastamiseni." 

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, tekkisid Moskva ja Kiievi vahelistes suhetes pinged 2014. aasta kevadel toimunud põhiseadusevastase relvastatud riigipöörde järel Ukrainas.

Lavrov jutustas USA ettepanekust viia läbi teine referendum Krimmi asjus
© Sputnik / Сергей Мальгавко

Nende sündmuste tulemuseks oli Krimmi lahkumine Ukraina koosseisust ja poolsaare taasühinemine Venemaaga. Uus Ukraina reziim ja neid toetavad lääneriigid pidasid rahva enesemääramise õigust ja poolsaare naasmist Vene Föderatsiooni koosseisu ebaseaduslikuks ja kehtestasid Venemaa suhtes sanktsioonid.

Venemaa juhtkond on omakorda kõiki süüdistusi korduvalt eitanud ja meenutanud, et Krimmi naasmine Venemaale sai võimalikuks poolsaare rahva vaba tahte avalduse järel, mida kinnitavad ka kohapeal toimunud referendumi tulemused.

Moskva teatas, et nad ei kavatse enam Venemaa Krimmi staatuse küsimust arutada. President Vladimir Putini sõnul ei ole Vene Föderatsiooni jaoks "Krimmi küsimust" enam olemas - see on igaveseks suletud.

Samal teemal

Krimm Venemaa koosseisus
Saksamaa eks-välisminister: Ukraina üritas Saksamaad sõtta tõmmata
Saksamaa reageeris Varssavi ja Kiievi üleskutsele peatada Venemaa
Tagid:
poliitika, Venemaa, Saksamaa, Ukraina

Peamised teemad