16:00 08. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1094
  • RUB70.7441
Venemaal reageeriti Leedu Seimi saadikute ettepanekule blokeerida Sputnik Lietuva

Moskvas reageeriti Leedu Seimi saadikute ettepanekule blokeerida Sputnik Lietuva

© Sputnik / Максим Блинов
Poliitika
lühendatud link
Meedialahingud (266)
5710

Venemaa välisministeeriumis nimetati Leedu parlamendisaadikute algatust sõnavabaduse ahistamiseks.

TALLINN, 19. juuni — Sputnik. Venemaa välisministeeriumis anti hinnang Leedu konservatiivide üleskutsetele keelustada juurdepääs agentuuri Sputnik Lietuva veebilehele. Vastava teate avaldas ministeeriumi pressiteenistus, edastas Sputnik Lietuva

Ministeeriumis toonitati, et niisugune samm rikub rängalt rahvusvahelist õigust ja on kaasaegses tsiviliseeritud ühiskonnas lubamatu.

Venemaa välisministeerium kutsus rahvusvahelist üldsust vahejuhtumile reageerima. Eeskätt suunas ministeerium oma üleskutse OSCE esindajale ajakirjandusvabaduse küsimustes ja inimõigusühingutele.

Leedu Seimis tehti ettepanek blokeerida juurdepääs Sputnik Lietuvale
© Sputnik / Александр Липовец

"Lisaks tahaksime kuulda Brüsseli hinnangut sellele, mil määral vastab Leedu niisugune varjamatu omavoli sõna- ja meediavabaduse suhtes üldeuroopalikele demokraatlikele väärtustele, mille üle Euroopa Liidus nii uhked ollakse," teatasid diplomaadid.

Teisipäeval tegid Leedu konservatiivse erakonna liikmed Laurynas Kasčiunas ja Audronius Ažubalis ettepaneku keelustada juurdepääs Sputnik Lietuva veebilehele. Nende arvates "moonutavad" agentuuri poolt avaldatavad lood Leedu poliitika tegelikku palet, sealhulgas niinimetatud leedu partisanide lugu.

Venemaa Ajakirjanike Liidu sekretär Timur Šafir märkis, et Vilnius ei saa Venemaa meediakanalite suud sulgeda. Ta rõhutas, et parlamendisaadikute ettepanek on järjekordseks katseks Venemaa ajakirjanike vabadusele survet avaldada.

Sputnik Lietuva peatoimetaja kinnipidamine

Mai lõpus peeti Vilniuse lennujaamas kinni Sputnik Lietuva peatoimetaja Marat Kasem, ta otsiti läbi ja kuulati üle. Seejärel anti talle dokument, et "ta kujutab ohtu riigi julgeolekule". Ühtlasi teatati ajakirjanikule, et ta on Läti kodanikuna kantud Leedus soovimatute isikute nimekirja ja tal keelati viieks aastaks riiki siseneda.

Ajakirjanik nimetas oma kinnipidamist Leedu eriteenistuste "ettekavatsetud aktsiooniks", lisades, et ta kavatseb viieaastase sisenemiskeelu Leedusse edasi kaevata. Sputnik Lietuva peatoimetaja teatas, et Leedu eriteenistused tundsid huvi toimetusesiseste küsimuste vastu, muuhulgas palusid avaldada oma allikad.

Venemaa välisministeeriumi info- ja pressiosakond teatas, et Vilniuse tegevus näitab sõnavabaduse tegelikku väärtust Leedus. Ministeerium rõhutas, et Leedu ametivõimud esitasid ajakirjaniku kinnipidamiseks "absurdse põhjenduse" ja nõudis ametikohustusi täitvate Venemaa meedia esindajate vastu suunatud jõhkrate provokatsioonide lõpetamist.

Teema:
Meedialahingud (266)

Samal teemal

Meedialahingud
Tagid:
Venemaa välisministeerium, poliitika, sõnavabadus, Sputnik, Venemaa, Leedu

Peamised teemad