21:45 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Poliitika
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
4110

Porošenko arvates võib Ukraina uus juhtkond tunnistada Krimmi poolsaare Venemaa omaks vastutasuna Donbassi konflikti lahendamise eest.

TALLINN, 20. juuni — Sputnik. Ukraina endine president Petro Porošenko pidas intervjuus portaalile Glavcom võimalikuks Kiievi uute võimude loobumist Krimmile pretendeerimast. Poliitiku arvates võib Ukraina uus juhtkond tunnistada poolsaare Venemaa omaks vastutasuna Donbassi konflikti lahendamise eest, vahendas RIA Novosti

"Aga siis lakkab ta kohe võimuks olemast. See on esmajoones rahvale väga ohtlik, samas kui uute poliitikute saatus huvitab mind palju vähem," märkis Porošenko. Endine president rõhutas, et ta ei tahaks Ukraina ametisolevale riigipeale Vladimir Zelenskile avalikult nõu anda, kuid pakkus välja, et tollel tasub arvesse võtta "metsikuid ohte ja ähvardusi" Venemaa poolt.

Zelenski on varem teatanud, et esimesel kohtumisel Vladimir Putiniga nimetab ta Krimmi ja Donbassi Ukraina aladeks. Vastuseks toonitas Venemaa riigipea pressisekretär Dmitri Peskov, et Donbassi kuuluvuse panevad paika tema elanikud, "Krimmist aga pole üldse midagi rääkida".

Ukrainas algatati Porošenko vastu menetlus võimu anastamise asjus >>

Krimm sai Venemaa omaks 2014. aasta märtsis peale poolsaarel korraldatud rahvahääletust, kus Venemaa koosseisu astumist pooldas üle 95 protsendi vabariigi valijaskonnast. Moskvas on korduvalt märgitud, et Krimmi elanikud tegid oma valiku täies vastavuses ÜRO põhikirja ja rahvusvahelise õiguse sätetega. Putini sõnul on Krimmi küsimus "lõplikult lukku pandud".

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)

Samal teemal

Norra poliitik: läänemaailmal tuleb Krimm Venemaa osaks tunnistada
Viisa ühe päevaga: Krimm ootab külla Eesti ärimehi ja Jüri Ratast
Zahharova: Eestil tasub omaks võtta, et Krimm on Venemaa oma
Prantsuse ajakirjanik soovitab Eesti kolleegidel Krimm rahule jätta
Tagid:
tunnustamine, Volodõmõr Zelenskõi, Porošenko, Krimm, Ukraina

Peamised teemad