06:07 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Poliitika
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
78 0 0

Euroopa Liit pikendas kuni 23. juunini 2020 Venemaa vastu suunatud niinimetatud Krimmi sanktsioonipaketti. Poliitoloog rääkis, mida see otsus tema arvates näitab.

TALLINN, 21. juuni — Sputnik. EL Nõukogu pikendas neljapäeval 23. juunil 2020 ootuspäraselt Venemaa- vastast "Krimmi sanktsioonide paketti" kuni 23. juunini 2020.

"Nõukogu pikendas Venemaa poolt Krimmi ja Sevastoopoli ebaseadusliku annekteerimise vastaseid piiranguid kuni 23. juunini 2020. Neid meetmeid kohaldatakse EL-s asuvatele füüsilistele ja juriidilistele isikutele. Need on piiratud Krimmi ja Sevastoopoli territooriumiga," öeldakse avalduses.

Prantsuse poliitik: "Lõpetage russofoobne hüsteeria" >>

Poliitilise teabe keskuse peadirektor Aleksei Muhhin rääkis raadios Sputnik, mida tema arvates Euroopa Liidu otsus näitab. "Otsustades selle põhjal, et me ei kavatse Krimmi loovutada, pikendatakse sanktsioone igavesti. Aga see ei tohiks Venemaad häirida. See peaks muretsema panema meie Euroopa partnerid, sest nad kõnnivad nõiaringis, halvendades oma positsiooni," ütles Muhhin. 

"Edusammude puudumine nn sanktsioonide küsimuses näitab aasta aastalt meie Euroopa partnerite suveräänsuse vähenemist, kuna need sanktsioonid võeti tegelikult vastu USA survel ja on "häbiplekiks" Euroopa mainele," lisas ta.

Krimm sai taas Venemaa osaks pärast seal 2014. aasta märtsis toimunud referendumit, kus 96,77% Krimmi Vabariigi valijatest ja 95,6% Sevastoopoli elanikest toetasid Venemaaga liitumist. Krimmi võimud korraldasid referendumi pärast Ukrainas toimunud riigipööret. Kiiev peab poolsaart endiselt endale kuuluvaks, kuid ajutiselt okupeeritud territooriumiks.

Vaat, kus lugu: EKRE liitlased lubasid Venemaa sanktsioonid tühistada >>

Venemaa juhtkond on korduvalt teatanud, et Krimmi elanikud hääletasid demokraatlikult, täielikus kooskõlas rahvusvahelise õiguse ja ÜRO põhikirjaga Venemaaga taasühinemise poolt. Venemaa presidendi Vladimir Putini sõnul on Krimmi küsimus "lõplikult suletud".

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)

Samal teemal

Krimm Venemaa koosseisus
"Sanktsioonid põrgust" - Venemaa päästavad kuld ja raketid
Kallis lõbu: palju maksab Venemaa heidutus
USA Senat kiitis heaks uued Venemaa-vastased sanktsioonid
Savisaar: Eestil ja Venemaal oleks aeg sanktsioonid ja vastusanktsioonid lõpetada
Tagid:
poliitika, majandus, Venemaa, EL, sanktsioonid

Peamised teemad