12:13 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Poliitika
lühendatud link
75 0 0

Balti riikide poliitikud teevad harva iseseisvaid avaldusi. Kuid Eesti Vabariigi välisministri Urmas Reinsalu avaldus ja sellest tulenev positsioon keelata igasugune riiklik toetus gay-liikumisele on õiguslikult igati veatu, arvab Venemaa poliitikaanalüütik.

TALLINN, 21. juuni — Sputnik. Taoline on Venemaa välispoliitilise analüütiku Dmitri Lõssenkovi arvamus Urmas Reinsalu seisukoha osas mis puudutab homoseksuaalide liikumist. Erinevalt eelnevast praktikast, mil Eesti saatkonnad teistes riikides "toetasid igati gay-liikumist ja gay paraade", näitab Eesti välisministeeriumi praegune juhtkond harvaesinevat tervemõistuslikkust, nii väljendab oma arvamust Dmitri Lõssenkov.

"Uue ministri poliitilise korra kohaselt ei tee välisriikide saatkonnad Eesti Vabariigi nimel enam avaldusi seksuaalvähemuste paraadide kohta. Taolised avaldused tähendaksid ühtlasi ka sekkumist teiste riikide siseasjadesse, ehk teiste riikide siseasjadesse mitte sekkumise põhimõtte rikkumist," - ütles ekspert Sputnik Eesti intervjuus.

Lõssenkovi sõnul valis välisminister õige seisukoha järgides väga lihtsat vaatenurka: kui tahad minna gay-paraadidesse - mine, kui ei taha – ära mine. Kuid igal juhul Eesti vabariik ei tohi sekkuda inimese isiklikesse valikutesse. Inimese seksuaalne sättumus lihtsalt ei ole riigi probleem. "Mulle tundub, et Reinsalu positsioon siin on veatu, poliitiliselt ja diplomaatiliselt täpne," rõhutas veelkord Lõssenkov.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, saatis Eesti Välisministeerium kirja vabariigi välismissioonidele, soovitades neil keelduksid toetamast oma elukohariigis peetavaid seksuaalvähemuste paraade.

Eesti vabariigi uue välisministri Urmas Reinsalu seisukoht on seotud tema partei – "Isamaa" - negatiivse suhtumisega seksuaalvähemuste sotsiaalsele tegevuse antava riigiabi osas. Ja nii, korrates veelkord - Eesti välisministri Urmas Reinsalu sõnul ei sobi õiguslikust vaatepunktist Eesti riigi osalemine seksuaalvähemuste paraadides ja asjakohaste avalduste tegemises Eesti riigi nimel.

Endine välisminister Sven Mikser ja tema sotsiaaldemokraatlik partei olid erinevalt tänasest olukorrast, mitte ainult väljendanud toetust kohalike geiaktivistide avalikule tegevusele, vaid seda ka nende käsutuses olnud administratiivsete võimaluste piires toetanud ja osutanud neile riigi eelarvest rahalist abi.

Samal teemal

Skandaal: õppealajuhataja lubas LGBT kuulutuse kooli teadetetahvlile
Venemaa LGBT kaheldav võit
Meeleavaldus koolides toimuva homopropaganda vastu
Saadikud ja avalikkus nõudsid "homopropaganda väljajuurimist" koolidest
Tagid:
Urmas Reinsalu, välisministrid, Välisministeerium, homoseksuaalsus

Peamised teemad