09:48 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Poliitika
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
6001

Krimmi parlament kommenteeris Petro Porošenko sõnu võimalikest "Krimmi läbirääkimistest" Kiievi ja Moskva vahel.

TALLINN, 20. juuni — Sputnik. Krimmi staatust puudutavaid arutelusid ja läbirääkimisi ei ole toimunud ega toimu kunagi. Seda kinnitas Krimmi parlamendi rahvussuhete komitee esimees Juri Gempel, kommenteerides Ukraina eks-presidendi Petro Porošenko fantaasiaid.

"Ei ole juttugi läbirääkimistest ega muutustest. Me naasime seaduslikult Vene Föderatsiooni ja sel teemal ei peeta enam mingeid läbirääkimisi," tsiteerib RIA Novosti Gempeli sõnu.

Rahvasaadik kutsus Ukraina võime üles harjuma mõttega, et Krimm on Vene Föderatsiooni lahutamatu osa.

Samas meenutas Juri Gempel, et poolsaare taasühendamine Venemaaga oli Krimmi rahvahääletusel väljendatud rahva vaba tahte tulemus.

Ta märkis ka, et rahvahääletus toimus ranges vastavuses mitte ainult rahvusvahelise õiguse normidele, vaid ka Ukraina enda õigusaktidele.

Alušta kaldapealne Krimmis
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Oma intervjuus Ukraina ajakirjandusele ei välistanud Petro Porošenko, et Ukraina uued võimuesindajad võiksid nõustuda Kiievi seisukoha "pehmenemisega" Krimmi küsimuses vastutasuks relvastatud konflikti lahendamise eest Donbassis. Tema sõnul ei tohiks sellist stsenaariumi lubada, sest sel juhul "ei käitu riigi juhtkond "võimuna".

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, sai Krimmist 2014. aasta kevadel Krimmi rahvahääletuse tulemusena Venemaa Föderatsioonis osa - 96,77% Krimmi Vabariigi valijatest ja 95,6% Sevastoopoli elanikest hääletasid Venemaaga taasühinemise poolt.

Ukrainas relvastatud riigipöörde tagajärjel võimu haaranud režiim ignoreeris rahva tahet ja referendumi, kuulutades need ebaseaduslikuks ning poolsaare ülemineku Venemaa Föderatsiooni koosseisu "okupatsiooniks". Kiievi seisukohta jagasid ka Lääneriigid.

Sevastopoli kuberner "uuest referendumist" Krimmis: käige lihtsalt Sevastopolis ära >>

Moskva omakorda kinnitas korduvalt, et Krimmi Vabariigi ühinemine Venemaa Föderatsiooniga toimus täielikus kooskõlas üldtunnustatud demokraatlike reeglitega ning mingit rahvusvahelise õiguse rikkumist ei toimunud. Venemaa presidendi Vladimir Putini sõnul ei ole Krimmi staatuse küsimus enam arutelude teemaks.

"Meie, Venemaa Föderatsiooni jaoks on see küsimus suletud," ütles Venemaa riigipea.

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)

Samal teemal

Krimm Venemaa koosseisus
Tagid:
Pjotr Porošenko, Otseliin Vladimir Putiniga, Krimm

Peamised teemad