22:00 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Poliitika
lühendatud link
Ukraina presidendivalimised (76)
7630

Ukraina president Vladimir Zelenski astus välja Venemaa gaasitransiidi kaitseks ja nägi Nord Stream 2-s ohtu. Ekspert Vladimir Olentšenko ütles raadios Sputnik, et Ukraina uus juht on järjekindlalt oma eelkäija retoorikat üle võtmas.

TALLINN, 24. juuni — Sputnik. Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi leiab, et Venemaa transiidi säilitamine läbi Ukraina on Euroopa energiaturvalisuse tagatiseks. 

Kiievile jõudis pärale, et gaasitransiidist jääb ta ilma >>

"Venemaa gaasitransiit läbi Ukraina, gaasi ladustamine Ukraina hoidlates on nii Ukraina kui ka Euroopa energiajulgeoleku tagatis," väitis Zelenskõi pärast Berliinis toimunud kohtumist Angela Merkeliga, mille Ukraina telekanalid üle kandsid, kirjutab raadio Sputnik.

Zelenskõi märkis ühtlasi, et gaasijuhtme Nord Stream 2 ehituse küsimuses on Kiiev ja Berliin risti vastupidistel seisukohtadel.

Eelnevalt väitis Zelenskõi intervjuus Saksa väljaandele Bild, et Kiiev näeb energeetika valdkonnas seoses Nord Stream 2 rajamisega teatud ohtu.

Venemaa Teaduste Akadeemia maailmamajanduse ja rahvusvaheliste suhete instituudi Euroopa uuringute keskuse vanemteadur Vladimir Olentšenko meenutas raadio Sputniku saates, et valimiskampaania käigus Zelenskõi Ukrainale Nord Stream 2-st lähtuvast "ohust" ei rääkinud.

Kiievis pakuti välja uus viis Venemaa gaasi importimiseks >>

"Seepärast tahaks ironiseerida: "Kas nüüd tulid silmad pähe!" Tema valimiskampaanias ju seda teemat ei kõlanud.

Valijad andsid talle usalduskrediidi Ukraina majanduse ja normaalse sotsiaalkeskkonna taastamiseks. Nüüd aga näeme Zelenskõi katset kasutada usalduskrediiti, et kahekordistada ikka sedasama venevastast välispoliitilist retoorikat, mida viljeles Ukraina endine president Petro Porošenko," ütles Vladimir Olentšenko.

Tema hinnangul annab see tunnistust sellest, et Zelenski ei ole oma poliitikas iseseisev.

"Tekib küsimus: miks Zelenskõi ei tegele küsimustega, millega ta presidendikandidaadina tegelda lubas? Ja teine küsimus: kas Zelenski on oma välispoliitikas, aga ehk ka sisepoliitikas ikka iseseisev? Tundub, et mitte," lausus Vladimir Olentšenko kokkuvõtteks.

Teema:
Ukraina presidendivalimised (76)

Samal teemal

Merkel hindas Euroopa Komisjoni võimalusi Nord Stream 2 peatada
Taanit huvitab Eesti arvamus Nord Stream 2 uue trassi kohta
Ukraina suursaadik ründas Saksa poliitikuid süüdistustega
Zelenskile pole vaja "aega anda": Ukrainal pole seda enam
Tagid:
Merkel, Saksamaa, gaasitransiit, Venemaa, Ukraina, Volodõmõr Zelenskõi

Peamised teemad