15:58 29. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.0977
  • RUB86.3819
Poliitika
lühendatud link
NATO idarindel (273)
102 0 0

Väited, et Venemaa suudab NATO ja kogu Euroopa julgeolekuarhitektuuri hävitada, on sündinud Ameerika Ühendriikides, kes ei taha mitte ainult Venemaa arengut takistada, vaid ka ära kägistada EL majanduse, leiab sõjandusekspert Aleksei Leonkov.

TALLINN, 25. juuni — Sputnik. Venemaa ei kavatse kedagi rünnata ja tahab olla oma naabritega, kellega tal on tugevad majandussidemed, heades suhetes. Ameerika Ühendriikidele see aga ei meeldi, ütles sõjandusekspert, ajakirja Arsenal Otetšestva (e.k. Isamaa Arsenal – toim.) kommertsdirektor Aleksei Leonkov intervjuus Sputnik Eestile.

NATOs hinnati, kui tõenäoline on sõjaline konflikt Venemaaga >>

Tema sõnul on alates 2014. aastast, kui Venemaa-vastaste sanktsioonide poliitika algas, Balti riigid alati mänginud Venemaa-vastases hüsteerias ja "Venemaa ohu" aarias esimest viiulit.

Milleks seda tehakse?

Sõjanduseksperdi sõnul annab russofoobia USA sõjatööstuskompleksile teatud teenimisvõimaluse. Kuna Balti riikide majandus püsib peamiselt subsiidiumide toel, see tähendab elab Euroopa riikide arvel, jäävad võlad Euroopa Liidu kanda.

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et Ameerika Ühendriikides avaldati hiljuti NATO Kaitsekolledži raport "Miks Balti riigid on olulised. NATO kirdepiiri kaitsmine", milles põhjendatakse vajadust saata Balti riikidesse rohkem Ameerika vägesid, et "heidutada" Venemaad, mis võib " kogu Euroopa julgeolekuarhitektuuri hävitada ".

Ameerika Ühendriikide Kongressis arutatakse "Venemaa agressiooni heidutamiseks"ka USA sõjalise kohaloleku laiendamist Balti riikides.

Ekspert: USA tahab NATO riikide Venemaa relvadest loobumise pealt tulu teenida >>

Kuigi Moskva on korduvalt rõhutanud, et Venemaa ei ründa kunagi kedagi, räägivad Lääne poliitikud, sealhulgas NATO kõrged esindajad, pidevalt "Venemaa ohust". Välisminister Sergei Lavrovi sõnul teab allianss Moskval selliste plaanide puudumisest ja kasutab lihtsalt võimalust paigutada Venemaa piiridele rohkem sõjatehnikat ja pataljone.

Kuulake kogu intervjuud venekeelses podcastis. 

Леонков: антироссийскую истерику стран Балтии оплачивать будет Европейский союз
Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

Milleks Poolale NATO õppused Tobruq Legacy 2019
NATO mereväeõppused tekitasid Venemaa Balti laevastikus siirast huvi
USA: oleme valmis NATO riikidele laenu andma, et Vene relvad Ameerika omadega asendada
NATO õppused: kas Balti riikidel poleks aeg "sektsioonides ringi vaadata"
Tagid:
"venemaa oht", kaitsekulutused, Euroopa Liit, USA, Baltimaad, NATO

Peamised teemad