05:35 26. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Poliitika
lühendatud link
17740

Venemaa saatkond kommenteeris Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liikme Ants Laaneotsa Postimees.Rus'ile antud intervjuus tehtud avaldusi Venemaa kohta.

TALLINN, 25. juuni — Sputnik. Venemaa diplomaadid märkisid oma kommentaaris, et 2019. aasta esimesel poolel toimunud positiivsed arengud kahepoolsetes suhetes Venemaaga - president Kersti Kaljulaidi visiit Moskvasse, üle aastate esimene ministrite tasandil kohtumine Peterburi rahvusvahelisel majandusfoorumil ning Venemaa ja Eesti kultuuriministeeriumide koostööprogrammi allkirjastamine - annavad lootust, et riikidevahelise dialoogi tõeline parandamine heanaaberlikkuse vaimus on reaalselt võimalik.

Samas tunnistas Venemaa saatkond kahetsusega, et Eesti poliitilises juhtkonnas on palju selliste positiivsete muutuste vastaseid. "Üks näide selle kohta on nimetatud parlamendiliikme intervjuu, milles ta kuulutab sõjamehe otsekohesusega, et tänane Venemaa on Eesti "vaenlane".

Vene diplomaadid märkisid, et "lugupeetud Riigikogu liikme" avaldused ei ole midagi erakordset. "Pole kahtlust, et on neid, kes on temaga sama meelt. Siiski on üks eripära. Nimetatud saadik on Eesti-Venemaa parlamendirühma liige, kelle ülesandeks on kahepoolse koostöö edendamine, mitte selle hävitamine.

Kindral Ants Laaneots: Võidupüha on ka Eesti jaoks pidupäev >>

Seetõttu oleks sellise grupi liikmelt alust eeldada kahepoolsete suhete keskkonna parandamist, selle asemel, et ilmselt tankiväelase harjumusest endise Nõukogude armee polkovnikuna vaadata Venemaa poole läbi tanki vaatepilu," öeldakse saatkonna pressiteenistuse teates.

Samal teemal

Kohe näha, et vanad sõbrad: miks NATO Eestit ründas
Erukindral riigikaitselaenu ideest: nagu harakad, kes kõige läikiva peale kohale lendavad
Eksperdid: eestlased ei muretse asjata rakettide ilmumise pärast nende territooriumile
Kindral Laaneots rakettide Peterburile sihtimise ideest
Tagid:
Riigikogu, kahepoolsed suhted, Ants Laaneots, Venemaa suursaatkond, Eesti, Venemaa

Peamised teemad