10:32 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Poliitika
lühendatud link
G20 tippkohtumine Osakas (13)
53 0 0

Vladimir Putin kohtub Osakas toimuval G20 tippkohtumisel Donald Trumpiga.

TALLINN, 26. juuni — Sputnik. Tõenäoliselt arutavad presidendid olukorda Iraanis, Venezuelas, Ukrainas, relvastuskontrolli ja kahepoolseid suhteid.

Lisaks väljendas Washingtoni ametnik veendumust, et Trump puudutab valimistesse "sekkumise" teemat, vahendas RIA Novosti.

Ka Venemaa välisministeerium omalt poolt kinnitas, et presidentide kohtumine toimub.

Lisaks on USA presidendil plaanis pidada läbirääkimise maailma teiste riigipeadega, Hiina presidendi Xi Jinpingiga, Saksa kantsler Angela Merkeliga, Türgi presidendi Tayyip Erdoganiga ja muidugi Jaapani peaministri Shinzo Abega.

Tippkohtumine toimub 28.-29. juunil Osakas.

Nädalapäevad tagasi teatas Sputnik Eesti Donald Trumpi Fox Newsile antud intervjuust, kust selgus, et Jaapanis olles plaanib USA president kohtuda nii Venemaa kui Hiina juhtidega. Samas väljendas ta veendumust, et Washingtoni suhetes Moskva ja Pekingiga seisavad ees positiivsed muutused.

"Ma tahan Venemaaga head suhted taastada ja arvan, et nii see ka läheb. Ma tahan ka Hiinaga suhted korda seada ja arvan, et seegi õnnestub. Ma kohtun mõlemaga (Vladimir Putini ja Xi Jinpingiga - Toim.) järgmisel nädalal Jaapanis G20-l," vahendab RIA Novosti Ameerika presidendi sõnu.

Viimati suhtlesid Putin ja Trump telefonitsi 3. mail , mil riigipeade vestlus kestis peaaegu poolteist tundi. Kreml märkis, et kõnelus toimus taas Washingtoni algatusel. Presidendid kohtusid viimati eelmise aasta juulis Helsingis.

Kohtumine osutus edukaks ning külm sõda on möödas, tunnistasid Venemaa president Vladimir Putin ja USA riigipea Donald Trump pärast kohtumist ühisel pressikonverentsil.

Putini ja Trumpi kohtumist tuli Helsingisse kajastama üle 1400 ajakirjaniku. Kohtumisele oli akrediteeritud Soome välisministeeriumi andmetel 1436 meediaesindajat 61 eri riigist.

Teema:
G20 tippkohtumine Osakas (13)
Tagid:
G20 kohtumine, Trump, Putin

Peamised teemad