11:53 08. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Poliitika
lühendatud link
Venemaa hääleõigus ENPAs (53)
4210

Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov ja Venemaa välisminister Sergei Lavrov informeerisid omalt poolt avalikkust Venemaa delegatsiooni volituste ennistamiseset Euroopa Nõukogu Parlamentaarses Assamblees ning esitasid oma ametkondade seisukohad selles protsessis.

TALLINN, 26. juuni — Sputnik. Moskva reaktsioon Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) toimunu osas oli vaoshoitud ning asjakohased Venemaa ametkonnad väljendasid rahulolu riigilt neli aastat tagasi ära võetud volituste tagastamise üle, kuid ENPA-s toimunut pidada võiduks on esialgu varavõitu. Nagu vahendab RIA Novosti on aga tegemist terve mõistuse võiduga.

Avalikkusele vahendades Euroopa Nõukogu Parlamentaarses Assamblees (ENPA) otsust Venemaa delegatsioonile volituste ennistamisest Venemaa riigipea pressisekretär Dmitri Peskov:

Palve peale kommenteerida kõlanud kriitilisi väiteid, et "Venemaa ei ole täitnud mitte ühtki ENPA nõudmist ja tal ei ole kohta selles institutsioonis" teatas Peskov: "Ma soovitaksin kriitikutel pöörata tähelepanu ENPA vastuvõetud resolutsioonile."

Mõned poliitikala "eksperdid" on ka juba jõudnud anda oma hinnang ühele Venemaa delegatsiooni liikmele, Riigiduuma väliskomisjoni juhile Leonid Slutskile, nimetades teda "skandaalseks" tegelaseks.

"Jäägu see nende ekspertide südametunnistusele. Delegatsioon on selle foorumi, selle formaadi jaoks sobilik," kommenteeris neid avaldusi RIA Novostile Venemaa presidendi pressisekretär.

Nii Venemaa välisminister Sergei Lavrov kui ka Venemaa presidendi pressisekretär leiavad, et Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee resolutsioon Venemaa delegatsioonile ENPA-s volituste tagasiandmise kohta oli ja on positiivne samm.

Sergei Lavrov täheldas, et mitte ükski 222 muudatusest, mis said eeskätt Suurbritannia ja Ukraina poolt välja pakutud eesmärgiga väärata Euroopa Liidu liikmesriikide enamuse soovi tagastada Venemaale täieõigusliku osalise volitused ENPA-s, sai heakskiidu vaid üks tehniline muudatusettepanek.

Välisministri sõnul on tähtis, et delegatsioonid, kes hääletasid selle resolutsiooni poolt, on selgesti kinnitanud, et Venemaale tagastatud õigused ei ole vaidlustatavad.

Teema:
Venemaa hääleõigus ENPAs (53)
Tagid:
ENPA, poliitika, geopoliitika

Peamised teemad