06:17 03. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0906
  • RUB85.8405
Poliitika
lühendatud link
G20 tippkohtumine Osakas (13)
7330

USA president Donald Trump ja Venemaa riigipea Vladimir Putin arutasid G20 tippkohtumisel Osakas poolteist tundi kestnud läbirääkimistel paljusid valuküsimusi Venemaa ja Ameerika Ühendriikide suhetes. Suurt tähelepanu pöörati sealhulgas relvastuskontrolli küsimusele.

TALLINN, 28. juuni — Sputnik. Jaapanis Osaka linnas jõudsid lõpule USA presidendi Donald Trumpi ja Venemaa presidendi Vladimir Putini läbirääkimised. Sellele kohtumisele panid asjatundjad suuri lootusi, kuna maailma liidrite viimasest isiklikust kohtumisest peale on Venemaa ja USA suhetesse kogunenud rohkesti murettekitavaid küsimusi.

Kõnelused kestsid ligi poolteist tundi, kuigi esialgu oli kohtumiseks ette nähtud umbes tund aega. Kohtumise algul palusid ajakirjanikud Trumpi, et ta soovitaks Putinil mitte sekkuda USA valimistesse. Too täitis palve otsekohe ja mõlemad presidendid muigasid selle kui hea nalja üle.

Nagu Valge Maja pressiteenistus Twitteris teatab, arutasid osapooled seejärel olukorda Iraanis, Süürias, Venezuelas ja Ukrainas. Peale selle leppisid USA president ja Venemaa president kokku, et jätkavad kaasaegse relvastuskontrolli mudeli arutamist. Donald Trumpi arvates peab see uus mudel kindlasti hõlmama ka Hiinat.

Osapooled olid ka ühel meelel selles, et Venemaa ja Ameerika Ühendriikide suhete paranemine vastab mõlema riigi ja kogu maailma huvidele.

Venemaa Föderatsiooninõukogus märgiti, et Venemaa ja USA riigipeade täisformaadis kohtumine annab lootust Venemaa ja USA vaheliste suhete paranemiseks, kirjutab RIA Novosti.

Föderatsiooninõukogu välisasjade komisjoni esimese aseesimehe Vladimir Džabarovi sõnul annab niisuguse kohtumise fakt ise tunnistust sellest, et Venemaa president ja USA president suudavad teineteist kuulata, põletavaid probleeme arutada ja üritada neile lahendust leida.

Osaka tippkohtumisest saab selle toimumisel Venemaa ja USA riigipea kolmas isiklik kokkusaamine. Viimati kohtusid nad detsembris "Suure kahekümne" tippkohtumisel Buenos Aireses, kus nad suhtlesid põgusalt "püstijalu", sest enne seda oli Trump Kertši väinas toimunud vahejuhtumi tõttu täiemahulise kohtumise ära jätnud. Peale selle toimus Putini ja Trumpi poolt läbi viidud Venemaa ja USA tippkohtumine mullu suvel Helsingis.

Teema:
G20 tippkohtumine Osakas (13)

Samal teemal

G20 tippkohtumine Osakas
Tagid:
poliitika, Donald Trump, Vladimir Putin, G20, Jaapan

Peamised teemad