15:11 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Poliitika
lühendatud link
G20 tippkohtumine Osakas (13)
5210

Venemaa president Vladimir Putin kutsus oma Prantsuse kolleegi Emmanuel Macroni Venemaale 2020-ndal aastal II maailmasõja võidu 75. aastapäeva tähistamisele.

TALLINN, 29. juuni — Sputnik. Praegused poliitilised lahkarvamused ei tohiks olla põhjuseks, et unustataks endised sõjaaegsed liitlassuhted - Prantsuse presidendile esitati kutse tulla Moskvasse selleks, et tähistada II maailmasõja võidu 75. aastapäeva.

Vladimir Putin ja Emmanuel Macron kohtusid Vene liidri peatumiskohas Jaapanis Osakas G20 tippkohtumisel. Raadio Sputnik korrespondendi Maria Baljabina sõnul kohtumisel oma vene kolleegiga kasutas Prantsuse president tervituseks venekeelset sõna "privet" (tervitus).

Kutse esitamisel rõhutas Putin, et Prantsusmaa on Venemaa üks tähtsamaid välispartnereid. Vene president lisas veel: "Meil on häid kogemusi koostöö alal mitmetes valkondades. Loomulikult oleme teadlikud ka koostöö käigus esinenud probleemidest ning otsime neile lahendusi. Ka nüüd rääkisime töölõuna ajal mitmetest kahepoolset huvi pakkuvatest ja meie päevakorraga seotud küsimustest. Need kõik vajavad jätkuvat arutelu," ütles Putin.

Osaka kohtumisel sinatasid Putin ja Macron teineteist just nii nagu ka teised G-20 osalenud tippjuhid. Kohtumise ajal kutsus president Putin ka president Donald Trumpi osalema II maailmasõja võidu 75. Aastapäeva tähistamisele Moskvas.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et 28. juunil algas G20, kahekümne maailma juhtiva riigi liidrite tippkohtumine Jaapanis Osakas.

Vene presdent Vladimir Putin jääb Osakasse kaheks päevaks. Tema töögraafik on nendel päevadel väga tihe: neli tippkohtumise töökoosolekut, kohtumine BRICS-juhtidega ja nende kohtumiste vahepeal veel üheksa kohtumist välismaa kolleegidega G20 erinevates valdkondades. Kohtumised kestavad pool tundi kuni tund ning siis toimub veel läbirääkimine G20 võõrustaja Jaapani liidri Shinzo Abega.

Teema:
G20 tippkohtumine Osakas (13)

Samal teemal

G20 tippkohtumine Osakas
Tagid:
Jaapan, G20, Emmanuel Macron, Vladimir Putin, poliitika

Peamised teemad