07:30 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Poliitika
lühendatud link
Venemaa hääleõigus ENPAs (53)
11910

Eduard Tinn jagas oma seisukohta küsimuses, kas Balti riikidel, eriti Eestil, tasub juuksekarva lõhki ajada, kui jutt käib "slaavlaste konfliktist" — pingetest Ukraina ja Venemaa suhetes.

TALLINN, 30. juuni — Sputnik. Tuntud Eesti politoloog Eduard Tinn leiab, et Ukraina küsimuses näitavad Balti riigid üles liigset aktiivsust, ütles ta kommenteerides Sputnik Eestile Eesti reaktsiooni Venemaa delegatsiooni tagasivõtmisele Euroopa Nõukogu Parlamentaarsesse Assambleesse (ENPA).

"Pärast Maidani võttis riik vaenuliku hoiaku Venemaa suhtes ja viimane, lähtudes eelkõige oma rahvuslikest huvidest, käitus nii nagu ta käitus: tema eesmärk oli mitte lasta NATOt Krimmi. Vale oleks arvata, et reaalpoliitikas tugevama õigust ei kasutata," selgitas Tinn.

Hinnates üleskutseid kutsuda Eesti delegatsioon pärast Venemaa naasmist ENPAsse sellest organisatsioonist tagasi, tunnistas ekspert, et mingit mõju maailmapoliitikale selline demarš avaldada ei suudaks. Seejuures möönis ta, et oleks küll "eestlaste poolel, kui nad astuksid välja õige asja eest".

"Aga selle Ukraina eest, nagu see praegu välja näeb, ma oma pead küll pakule ei paneks. Sest nad lubavad endale paljusid asju, mis on normaalsele demokraatlikule riigile lubamatud," teatas ekspert.

"Loodame, et uuel presidendil õnnestub teha Ukrainast tsiviliseeritum riik," ütles Eduard Tinn kokkuvõtteks.

Professor andis Eesti ENPA delegatsiooni demaršile hinnangu >>

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee võttis häälteenamusega vastu resolutsiooni kõigi varem Venemaa delegatsioonile kehtestatud piirangute mahavõtmise kohta. Kohe pärast hääletust teatasid Ukraina esindajad ENPAs, et nad lahkuvad protesti märgiks ENPA juunikuiselt istungilt.

Eesti võimud väljendasid ENPA otsuse üle kahetsust ja siseminister Mart Helme soovitas Eesti delegatsiooni tagasi kutsuda. Vastuseks Helme üleskutsele teatas Eesti peaminister Jüri Ratas, et "valitsus ei saa sellist ettepanekut toetada".

Eesti reageering Venemaa naasmisele ENPA-sse: aga karavan läheb edasi >>

Moskvas hinnati ENPA otsust taastada Venemaa õigused demokraatia võidukäiguna. Kremli ametliku esindaja Dmitri Peskovi sõnul on seekord tegemist "terve mõistuse", mitte Vene diplomaatia võiduga.

Teema:
Venemaa hääleõigus ENPAs (53)

Samal teemal

Poliitanalüütik: Euroopa mõistis, et Venemaa "isoleerimine" teeb talle endale rohkem kahju
ENPA otsusega rahulolematud võivad lahkuda
Politoloog hindas Venemaa võimalikku tagasipöördumist ENPA-sse ja Ukraina rahulolematust
Lavrov kommenteeris ENPA otsust Venemaaga koostööd teha
Tagid:
ENPA, kahepoolsed suhted, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad