20:31 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Poliitika
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
16131

Politoloog Juri Potšta arvates ütles Tšehhi president Miloš Zeman valjusti välja selle, millest paljud Euroopas mõtlevad - Kiievil ja maailma üldsusel tuleb leppida, et Krimm on Venemaa osa.

TALLINN, 1. juuli — Sputnik. Tšehhi president Miloš Zeman väitis intervjuus telekanalile Barrandov et Ukrainal ja maailma üldsusel tuleb leppida sellega, et Krimm on Venemaa osa: "See on fakt," rõhutas ta.

Zeman kinnitas mürkgaasi "Novitšok" tootmist Tšehhis >>

Sanktsioonid ei ole presidendi sõnul Venemaa majandusele ega poliitikale mõju avaldanud, Saksamaa kantsleri Angela Merkeli ja Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni seisukohad Moskva-vastaste piirangute osas on samuti muutunud.

Venemaa Rahvaste Sõpruse Ülikooli võrdleva politoloogia kateedri professor politoloog Juri Potšta avaldas raadio Sputnik saates arvamust, et Euroopas teadvustatakse aina enam vajadust muuta oma suhtumist Krimmi.

"On täiesti selge, et Krimmi üleminek Venemaa koosseisu pärast 2014. aasta riigipööret Kiievis, pärast halvustavat suhtumist vene keele ja venekeelsete inimeste suhtes Ukrainas oli igati põhjendatud. Siin ei olnud ju midagi meelevaldset, ei olnud mingit Moskva-poolset survestamist," märkis Juri Potšta.

Meedia: head suhted Venemaaga tagasid Niinistöle ja Zemanile valimisvõidu >>

Tšehhi president ütles valjusti välja selle, millest mõtlevad Euroopas paljud. "Euroopa toetas algul Kiievi nõudmist Krimm tagasi anda ja kehtestas sanktsioonid. Nüüd aga ütleb Tšehhi president: sanktsioonid ei toimi, me kaotame raha, venelased kaotavad raha, Ukraina kaotab võimaluse Venemaaga suhteid parandada. See on igati kaine, mõistlik lähenemisviis. Kas ta peaks Ukrainaga nõustuma? Tal pole lihtsalt pääsu.

Neljapäeval pikendas Euroopa Liit nn "Krimmi paketi" sanktsioone üheks aastaks. Piirangud sisaldavad muuhulgas keeldu Krimmist või Sevastoopolist pärit kauba sisseveo keeldu Euroopa Liitu ning keeldu investeerida Krimmi ja Sevastoopolisse.

Neljapäeval teatas Vladimir Putin otseliini käigus, et Venemaa on sanktsioonide kehtestamisest alates kaotanud 50 miljardit dollarit, Euroopa Liit 240 miljardit.

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)

Samal teemal

Krimmis valmib uusim relv hübriidsõja võitmiseks
Trump G7-l: Krimm kuulub Venemaale. USA uued vaenlased
Prantsuse ajakirjanik soovitab Eesti kolleegidel Krimm rahule jätta
Eesti politoloog: Ukraina pärast ei maksa juuksekarva lõhki ajada
Tagid:
Ukraina, sanktsioonid, Krimm, Venemaa, Miloš Zeman, Tšehhi

Peamised teemad