17:35 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Poliitika
lühendatud link
NATO idarindel (273)
11601

Oma territooriumile välisriikide sõdurite paigutamisega loobuvad riigid oma iseseisvusest. Vajadus kaitsta Euroopa idapiiri olevat tingitud raugematust "Venemaa ohust", väidab London ja Balti riikide juhtkond on sellega igati nõus.

TALLINN, 3. juuli — Sputnik. Sõjandusekspert Vladimir Kozini arvates suurendab Suurbritannia pidevalt oma sõjalist kohalolekut Balti riikides. Siia saabuvad regulaarselt üha uued maa-, õhu- ja mereväeüksused, intensiivsemaks muutuvad tuhandete Briti sõjaväelaste osalusega sõjaväeõppused. 

Moskvas omakorda peetakse kõiki väiteid "Venemaa võimaliku sissetungist" Eestisse, Lätti, Leetu ja teistesse riikidesse absurdseiks ja põhjendamatuiks. Venemaa välisministri Sergei Lavrovi sõnul on NATO Venemaa sõjalise doktriini kaitseolemusest hästi teadlik, kuid kasutab "Moskva agressiivsete plaanide" müüti sõjalise võimekuse suurendamiseks Venemaa piiride ääres.

Venemaa Riikliku globaalse julgeoleku instituudi teadusnõukogu liige, Venemaa Rahvusvaheliste suhete instituudi (MGIMO) sõjalis-poliitiliste uuringute keskuse juhtivekspert Vladimir Kozin rääkis Sputnikule, et britid kasutavad juba ammu oma sõjaväge Balti riikides.

Ta lisas, et kõik toimuv sobib suurepäraselt Briti koloniseerimispoliitikaga sõjaväe abil ja Balti riigid ongi de facto muutunud sellisteks kolooniateks sõjalis-poliitilises, poliitilises ja kaubandus-majanduslikus mõttes. Baltikum "on muutunud kolooniateks ka ideoloogilises ja infovälja mõttes, märkis Kozin.

Britid imestasid, kuidas nende lennukid Eestit "kaitsevad" >>

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et peaminister Jüri Ratas külastas 28. juunil NATO lennuväebaasi Ämaris ja tervitas seal viibivaid briti lendureid. Ta meenutas Ühendkuningriigi panust Eesti riigi iseseisvuse saavutamisel ja rääkis sõjalise solidaarsuse "tohutust väärtusest".

Ratase arvates kujutab tänapäeval solidaarsus ja vastastikune abi kaitsevaldkonnas endast "hindamatut väärtust". Peaminister teatas, et peagi laieneb Briti sõjaväe kohalolek Kuningliku laevastiku alustega, mis osalevad õppustel Baltic Protector.

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

Reamees Reinu päästmine: NATO liitlased maabusid Saaremaal
Ekspert: Suurbritannia helikopterid Eestis tähendavad demonstratiivset provokatsiooni
Kaljulaid: Ühendkuningriik on olnud Eesti liitlane juba 100 aastat
Kevad. Apache´id saabusid. Ühendkuningriik saatis Eestisse lahingkopterid
Tagid:
eesti, kohalolek, relvajõud, Ühendkuningriik

Peamised teemad