20:34 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Poliitika
lühendatud link
Venemaa hääleõigus ENPAs (53)
40 0 0

Tänavuste Euroopa Nõukogu maksete kogusummaks oli üle kolmekümne miljoni euro. Eelmiste aastate osamaksete tasumise kohta ei ole midagi teatatud.

TALLINN, 3. juuli — Sputnik. Venemaa alustas oma 2017. aastal peatatud osamakste tasumist Euroopa Nõukogu (EN) eelarvesse, osamakse 2019. aasta eest on tasutud.Sellest teavitas RIA Novosti osundusega Euroopa Nõukogu peasekretäri pressisekretärile Daniel Höltgenile. Osamaksu kogusummaks oli 33 miljonit eurot. 2017. ja 2018. aasta osamaksete saatuse kohta ei ole midagi teatatud.

Eesti politoloog: Ukraina pärast ei maksa juuksekarva lõhki ajada >>

Eelnevalt oli Venemaa asevälisminister Aleksandr Gruško teatanud, et Moskva kannab viivitamatult üle oma osamaksu, niipea kui tema delegatsiooni õigused Euroopa Parlamentaarses Assamblees (ENPA) on täielikult taastatud. 2019. aasta 24. juunil kutsus ENPA Venemaa osa võtma oma juulikuisest instungjärgust ning 26. juunil võttis vastu resolutsiooni, mis kinnitas Venemaa õigused täies ulatuses. Seejärel asus Venemaa delegatsioon assamblees taas täieõiguslikult tööle.

Russofoobidel ei õnnestunud ENPA-s resolutsiooni vastuvõtmist Venemaa õiguste taastamisest väärata

Venemaa jäeti viis aastat tagasi Ukraina ja Krimmiga seotud sündmuste tõttu ilma ENPA liikme põhiõigustest assamblees ning järgnevalt vaid karmistati Venemaa vastaseid sanktsioone.

Ametlik Moskva teatas, et niisugustes tingimustes on võimatu assamblees töötada ja peatas 2017. aasta juuni lõpul sissemaksed Euroopa Nõukogu eelarvesse.

Nagu ENPA-s tunnistati, viisid need meetmed selle organisatsiooni rahalistesse raskustesse: eelarvet tuli 9% võrra vähendada kuid sellele vaatamata tekkis pooleteise miljoni euro suurune eelarve puudujääk.

Nagu Sputnik Eesti teatas, on Ukraina esindajad protestimärgina Venemaa naasmise vastu täieõiguliku liikmena ENPA-sse, teatanud oma osaluse peatamisest ENPA töös.

Poola, Gruusia, Eesti, Läti ja Leedu delegatsioonid väljendasid solidaarsust Kiievi esindajatega, lahkudes demonstratiivselt kohe Ukraina kolleegide kannul ENPA juunikuiselt istungilt. Eesti president Kersti Kaljulaid on ENPA-s langetatud otsust nimetanud häbiväärseks ning peaminister Jüri Ratas kahetsusväärseks ja valeks.

Venemaa naasmist ENPA-sse nimetati Venemaa Föderatsiooninõukogus demokraatia võiduks ning Kremlis terve mõistuse triumfiks. Positiivseks sammuks nimetas ENPA otsust ka Venemaa välisminister Sergei Lavrov. Tema sõnul on oluline, et resolutsiooni poolt hääletanud delegatsioonid "on selgesti kinnitanud, et õigusi, mis Venemaale tagasi antakse, ei saa vaidlustada."

Kõiki uudiseid teemal "Venemaa hääleõigus ENPAs" lugege siit.

Teema:
Venemaa hääleõigus ENPAs (53)

Samal teemal

Russofoobia ohud
Eesti delegatsiooni saatus ENPA-s tuleks jätta Riigikogu otsustada
Poola endine peaminister: russofoobia on muutunud riiklikuks doktriiniks
Tagid:
russofoobia, poliitika, ENPA

Peamised teemad