09:28 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Poliitika
lühendatud link
G20 tippkohtumine Osakas (13)
83 0 0

Boliivia president usub, et USA eest saab maailma kaitsta vaid Venemaa. Ta rõhutas, et just nimelt Venemaa tagab selle, et USA ei saa endale lubada sekkumist "mis tahes riigi asjadesse".

TALLINN, 4. juuli — Sputnik. Boliivia president tõstis esile Venemaad kui suurriiki, kes suudab tagada kaitse USA sekkumise eest. Venemaa aktiivne osalus rahvusvahelises poliitikas tagab teistele riikidele kaitse USA sekkumise eest. Niisuguse avalduse tegi Ladina-Ameerika riigi Boliivia president Evo Morales.

Moralese sõnul hoiab Venemaa ära sõjalised sekkumised siseasjadesse ning kogu tema välispoliitika on suunatud "välismaailma üliriikide vahelise tasakaalu kehtestamisele".

"Riigi ja rahvana järgib Venemaa alati rahvusvahelist õigust, seetõttu on suhted Venemaaga olulised mitte ainult Boliiviale, vaid kõigile meie planeedi elanikele," vahendab RIA Novosti Boliivia presidendi avaldust.

Evo Morales rõhutas, et just nimelt Venemaa tagab selle, et USA ei saa endale lubada sekkumist "mis tahes riigi asjadesse".

Putin ja Trump kohtusid G20 tippkohtumisel Osakas
© Sputnik / Михаил Климентьев

"Me oleme veendunud, et Ameerika Ühendriikide mudel ja süsteem ei ole tagatiseks ei elule ega inimkonnale tervikuna. USA ei taha ega talu mitte kõigevähematki konkurentsi teiste riikide poolt," väitis Morales.

Ta märkis ka, et erinevalt USA-st on Venemaa alati valmis oma võimalusi ja võimekusi jagama teiste riikidega. See on Venemaa eeliseks USA ees.

Oma avalduse kokkuvõtteks lausus Boliivia president: "Just nimelt sellepärast ongi Venemaa maailmale nii oluline."

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, tõstis ka USA president Donald Trump esile Venemaa ja tema juhi Vladimir Putini tähtsat rolli maailmapoliitikas. G20 tippkohtumisel Jaapanis Osakas nimetas Valge Maja peremees Venemaad suureks riigiks ning Vladimir Putinit suurepäraseks inimeseks.

"Meil peab toimima kaubavahetus kahe suure riigi – Venemaa ja USA vahel. Eile oli suurepärane kohtumine. Ta on erakordne inimene. Suur aitäh!" teatas Trump kommentaaris vene ametivennaga peetud kõneluste tulemusi.

Venemaa presidendi Vladimir Putini ja USA presidendi Donald Trumpi kohtumine toimus Osakas 2019. aasta 28. juunil. Kõnelustel arutasid üliriikide riigipead olukorda Venemaa ja Ameerika Ühendriikide suhetes ning puudutasid Ukraina, Süüria, Venezuela ja Iraaniga seotud küsimusi. Lisaks sellele jõudsid Putin ja Trump kokkuleppele arupidamiste jätkamisest praegu kehtiva relvastuskontrolli mudeli üle.

Teema:
G20 tippkohtumine Osakas (13)

Samal teemal

G20 tippkohtumine Osakas
Putin ja Trump kohtusid G20 tippkohtumisel Osakas
Boliivia president usub, et USA eest saab maailma kaitsta vaid Venemaa
On, millest rääkida: Putin ja Trump kohtusid Jaapanis

Peamised teemad