08:12 13. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Poliitika
lühendatud link
11110

Eesti president Kersti Kaljulaid kinnitas Donald Trumpile oma sügavaimat lugupidamist ning rõhutas taas, et USA võib Eestile alati kindel olla.

TALLINN, 4. juuli — Sputnik. Ameerika iseseisvuspäeva puhul saatis Eesti president Donald Trumpile õnnitluse, milles kinnitas oma riigi ustavust USA-ga ühisele kursile.

"Eesti hindab kõrgelt suurepäraseid suhteid meie liitlasriikide vahel ja atlandiülest koostööd, mis põhineb ühistel väärtustel ja põhimõtetel," vahendab venekeelne ERR Kaljulaidi kinnitusi.

President märkis, et Washingtonis kinnitatakse oma suusõnalisi lubadusi alati "praktiliste tegudega".

Kaljulaid väljendas veendumust, et Eesti saab alati loota Donald Trumpi, tema administratsiooni ja ameerika rahva toetusele. Samas lisas ta, et tema riik on niisuguseks partneriks, kellele USA võib alati kindel olla.

Ivanka Trump nimetas oma vestlust Eesti presidendiga võluvaks.

"Mina isiklikult jätkan tööd meie kahepoolsete suhete toetamisel ja tugevdamisel ning koostöö tõhustamisel rahvusvahelistes organisatsioonides, sealhulgas ÜRO Julgeolekunõukogus," kinnitas Kersti Kaljulaid oma USA kolleegile.

Oma läkituse kokkuvõttena tuletas Eesti president meelde, et Eesti saab esmakordselt ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaiseks liikmeks, ja palus Donald Trumpil vastu võtta tema kinnitused kõige sügavamast lugupidamisest tema suhtes.

Iseseisvuspäeva tähistatakse USA-s iga aasta 4. juulil. Teatavasti just sel päeval 1776. aastal kinnitas Teine Kontinentaalkongress Iseseisvusdeklaratsiooni, millega kuulutati välja 13 inglise koloonia ühinemine Ameerika Ühendriikideks.

Balti riigid said Washingtonis USA tagatised "Venemaa ohjeldamiseks"

Eesti ja Ameerika Ühendriikide diplomaatilised suhted sõlmiti 1922. aasta juulis. Pärast Eesti astumist NSV Liidu koosseisu lõpetas USA saatkond Tallinnas oma tegevuse.

Uus ajajärk kahe riigi koostöös koostöös algas 1991. aasta oktoobris, pärast Eesti Vabariigi iseseisvuse väljakuulutamist, siis kui ametlikult teatati Ameerika Ühendriikide saatkonna tegevuse alustamisest Tallinnas hotelli Palace ruumides.

Ameerika Ühendriigid ja Poola lõid sõjaväebaasi osas käed >>

USA esimeseks erakorraliseks ja täievoliliseks suursaadikuks nõukogudejärgses Eestis sai Robert C. Frasure, oma volikirjad esitas ta Eesti Vabariigi ametivõimudele 1992. aasta 9. aprillil. Tallinna Kentmanni tänava hoones asub USA diplomaatiline esindus alates 1992. aasta 6. veebruarist.

Samal teemal

Trump nimetas Venemaad võimsaks riigiks ja soovis Putiniga kohtuda
On, millest rääkida: Putin ja Trump kohtusid Jaapanis
Putin ja Trump kohtusid G20 tippkohtumisel Osakas
Baltimaade Trump või Dalia mantlipärija - Leedut juhib parteitu pankur
Tagid:
Trump Tower, Ivanka Trump, Donald Trump, Kersti Kaljulaid, USA, poliitika

Peamised teemad