20:07 09. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Poliitika
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
7720

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart tunnistas, et otsus hakata koalitsioonis koos EKRE-ga kandma valitsusvastutust, ei olnud sugugi lihtne, kuid poliitikas teatavasti on vaid "mõistusabielud".

TALLINN, 4. juuli — Sputnik. Äraseletatult tähendab see, et poliitikas ei looda koalitsiooni mitte armastuse pärast, aga nii poliitikas kui mujalgi, tuleb osata läbi saada nendega, kellega ollakse koalitsioonis-liidus. Tallinna linnapea usub ka, et tema partei juhtkonna otsus luua valitsuse koalitsioon EKRE rahvuslastega oli ainuke võimalus venekeelse hariduse säilitamiseks Eestis. Poliitik rõhutas seda oma intervjuus portaalile Baltnews.ee.

Sõna-sõnalt oma intervjuus ütles Kõlvart: "On oluline aru saada sellest, et taoline, praegu olemasolev koalitsioon on täna ainukeseks võimaluseks venekeelse hariduse säilitamiseks Eestis. Lubage mul veelkord rõhutada, et see oli täna ainus võimalus."

Tallinna linnapea on teadlik, et selle otsuse tõttu võib Kõlvarti koduerakond, Keskerakond, kaotada valijaid ja mitte ainult venekeelseid valijaid. Kõlvart lisas veel, et juhul, kui tsentristid looksid valitsuse koos reformistidega või läheksid opositsiooni, oleks Vene koolide - venekeelse hariduse - säilitamise võimalused null. Selline stsenaarium oli aga Tallinna praeguse linnapea jaoks vastuvõetamatu.

Kõlvart juhtis veelkord tähelepanu sellele, et kuigi EKRE esindajate praegune retoorika ei ole talle kaugeltki sümpaatne, tuleb koalitsioonis olla nendega kus osapoolte huvid on maksimaalselt kaitstud. Ja antud juhul on praeguses koalitsioonis kaitstud venekeelne haridus.

Tallinna päev algas peaministrile värava avamisega
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kõlvarti sõnul tundub, et valitsuses olevad keskerakonna partnerid ei saa ikka veel aktsepteerida asjaolu, et valitsus peab töötama kogu rahva heaolu nimel, kõigi inimeste heaolu nimel, sõltumata nende rahvusest .

Vastates küsimusele, kas Eestis on võimalik, et venekeelsest poliitikust saab peaminister, ütles Tallinna linnapea, et ta selles ei näe midagi võimatut.

"Mulle tundub, et igal edukal ja targal poliitikul, kellele riigi ja selle rahva heaolu on oluline, on võimalik saada Eesti peaministriks," ütles Mihhail Kõlvart, lisades, et iga uue keele oskus avardab ja avab inimese võimeid rohkem kui lihtsalt oskus kõnelda ühte veel üht keelt.

Eesti uus valitsus astus ametisse skandaaliga ja protestidega

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, lõppesid riigi parlamendivalimised 3. märtsil 2019. Reformierakond kogus valimistel enim hääli - 28,9%.

Aga reformistide püüdlused luua ebakindel koalitsioon lõppesid ebaõnnestumisega, mille järel sai valitsuse moodustamise õiguse keskerakond, kes koalitsioonipartneriteks said natsionalistlik EKRE ja Isamaa.

Selle tulemusena lõppesid läbirääkimised edukalt ja 29. aprillil hakkas kolmest osapoolest koosnev valitsus pärast vande andmist täitma oma ametikohustusi.

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

Christopher Nolani filmivõtted Tallinnas
Tagid:
venekeelne, venekeelne elanikkond, Mihhail Kõlvart, poliitika

Peamised teemad