12:22 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Poliitika
lühendatud link
8520

Venemaa president Vladimir Putin saabus neljapäeval ühepäevasele visiidile Itaaliasse, kus ta kohtub ka katoliku kiriku pea paavst Franciscusega.

TALLINN, 4. juuli — Sputnik. Venemaa presidendi administratsiooni juurde kuuluva Rahvamajanduse ja Avaliku halduse akadeemia majandus- ja sotsiaalteaduskonna dekaan Aleksandr Tšitšin kommenteeris Venemaa riigipea Vladimir Putini ja Rooma paavsti Franciscuse kohtumist.

Praegu, mil poliitikas valitseb kaos ja ÜRO roll väheneb, on kiriku institutsioon muutumas oluliseks mõjuriks, leiab Aleksandr Tšitšin. Ta meenutas, et kristlust peab oma usuks umbes kaks ja pool miljardit inimest maailmas (neist katoliiklasi 1.3 miljardit – Toim.).

"Vatikan on sageli vahendajaks väga raskete kriiside lahendamisel, näiteks Ladina-Ameerikas. Miks ei võiks seda ka Süürias rakendada? Ka siin võiks Vatikani roll olla märkimisväärne ja ma arvan, et isegi seda küsimust võidakse Putini ja Franciscuse kohtumisel arutada," teatas Tšitšin intervjuus raadiole Sputnik.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, saabus Venemaa president Vladimir Putin 4. juulil ühepäevasele visiidile Itaaliasse, kus ta kohtub ka katoliku kiriku pea paavst Franciscusega.

© Sputnik / Алексей Дружинин
Putini vastuvõtt Rooma lennuväljal täna 4. juulil

Vladimir Putini assistendi Juri Ušakovi sõnul räägitakse president Putini ja paavst Franciscuse kõnelustel rahvusvahelistel teemadel – eelkõige Süüriast, Ukrainast ja humanitaarprojektidest Donbassis.

Vladimir Putin on paavstiga juba mitu korda kohtunud. Esimene visiit toimus 25. novembril 2013, kui osapooled rääkisid omavahel 35 minuti jooksul. Vladimir Putin kinkis kirikupeale Vladimiri Jumalaema ikooni. Vastuseks kinkis paavst Vatikani aedu kujutava majoolika ning palus hüvastijätu ajal Patriarh Kirillile tervitused edastada.

10. juunil 2015 külastas Vladimir Putin taas Vatikani ja kohtus paavst Franciscusega. Üle tunni kestnud vestluse käigus arutati jooksvat olukorda maailmas, sealhulgas ka Ukraina kriisi.

Venemaa ja Vatikan teevad koostööd nii ÜROs kui ka teistes rahvusvahelistes organisatsioonides – OSCE-s ning Euroopa Nõukogus.

Samal teemal

Tallinnas saab vaadata rändnäitust "Püha Paavst Franciscus"
Paavst Franciscus alustas "revolutsiooni pedofiilide vastu". Kogudus on vastu
Paavst Franciscus saabus Eestisse
Paavst Franciscus hoiatas antisemitismi tõusu eest
Tagid:
Putin, paavst, Venemaa, Vatikan, geopoliitika

Peamised teemad