12:51 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Poliitika
lühendatud link
56 0 0

Venemaa riigipea Vladimir Putin saabus Itaaliasse, kus tal seisab ees kohtumine Rooma paavsti Franciscusega ja riigi tippjuhtkonna esindajatega.

TALLINN, 4. juuli — Sputnik. Neljapäeval, 4. juulil algas Venemaa presidendi Vladimir Putini ametlik visiit Itaaliasse. Lennuk Venemaa riigipeaga maandus Rooma lennuväljal kella 14 paiku Moskva aja järgi.

Putini Itaalias viibimise töökavas on kõnelused Tema Itaalia kolleegi Sergio Mattarella ja riigi peaministri Giuseppe Contega, teatas Kremli pressiteenistus.

Kohtumisel on kavas arutada olulisimaid Venemaa ja Itaalia koostööküsimusi poliitika-, kaubandus-, majandus-, kultuuri- ja humanitaarvaldkonnas, aga ka arupidamised rahvusvahelistel ja piirkondlikel teemadel.

Enne läbirääkimisi Mattarella ja Contega sõitis Venemaa president Vatikani, kus ta kohtub katoliikliku maailma juhi, Rooma paavsti Franciscusega.

Kremlist teatati ka Vladimir Putini ja Giuseppe Conte kavatsustest osaleda Vene-Itaalia kodanikuühiskondade mõttevahetusfoorumi istungil.

Автоколонна президента России Владимира Путина в аэропорту Фьюмичино, Италия
© AFP 2019 / ANDREAS SOLARO
Putini auto Aurus Rooma lennuväljal

RIA Kremli töörühma Twitteri andmetel tuleb Venemaa ja Itaalia riigipeade turvalisust tagama tuhat Itaalia politseinikku ja eriteenistuste agenti. Vladimir Putin liigub ringi Venemaal toodetud limusiiniga Aurus.

RIA Kremli töörühm märgib, et itaallased olevat kuuldavasti mures, et tänavad on sellist klassi auto jaoks liiga kitsad, kuid ruumi paistab olevat piisavalt.

Samal teemal

G20 tippkohtumine Osakas
Itaalia võtab hiinlastelt laenu ja "õõnestab Euroopa ühtsust"
"Surematud polgud" Euroopas – esimestena marsiti Genfis ja Roomas
Tagid:
paavst, Putin, Vatikan

Peamised teemad