12:21 05. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1250
  • RUB77.8132
Poliitika
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
5620

Krimm on avatud välisvaatlejate visiitideks ja ka Suurbritannia delegatsioonile, mille esindajad ikka veel kahtlevad poolsaare ligipääsetavuses rahvusvahelistele missioonidele, teatas RIA Novostile Krimmi parlamendi rahvusvaheliste suhete komisjoni esimees Juri Gempel.

TALLINN, 4. juuli — Sputnik. Eelnevalt on Suurbritannia delegatsioon ÜRO inimõiguste nõukogu istungil "Venemaad üles kutsunud tagama rahvusvahelistele vaatlejatele inimõiguste valdkonnas ligipääs ebaseaduslikult annekteeritud Krimmile". Venemaa saatkond Londonis avaldas omakorda imestust Suurbritannia välisministeeriumi taolise avalduse üle teatas RIA Novosti.

"Krimm on avatud igasuste rahvusvaheliste missioonide visiitide tarbeks ja loomulikult ka Suurbritannia ametliku delegatsiooni külaskäiguks. Suurbritannia esindajatel on võimalus omaenese kogemuse najal kõik kahtlused hajutada ja kogu maailmale näidata, et Krimm on Venemaa Föderatsiooni dünaamiliselt arenev territoorium. Territoorium kus valitseb rahvustevaheline rahu ja koosmeel," ütles Gempel.

Tema sõnul osutavad Krimmi võimud kaasabi visiidi korraldamisel, kui sellele saabub Venemaa välisministeeriumi poolne kooskõlastatus.

"Kutse Krimmi külastada on avalikult esitatud. Suurbritannia osapoole vastus sellele osutub paljuütlevaks: kui nad sellele ei reageeri, siis on see tõestuseks sellele, et Suurbritannia delegatsioon lihtsalt spekuleerib ÜRO inimõiguste nõukogu istungil Krimmi avatuse ja inimõiguste järgimise asjus," lausus Gempel.

Парусник Херсонес
© Sputnik / Алексей Мальгавко
Purjekas Krimmis, Jalta lähistel,

Tema sõnul ei käi rahvusvahelised seiremissioonid Krimmis mitte sellepärast, et Venemaa seda ei soovi, vaid sellepärast, et lääneriikide valitsused pelgavad, et pärast seda visiiti tuleb tunnistada ilmselget – Krimmi taasühinemine Venemaaga oli ja on seaduslik.

Krimm sai Venemaa osaks pärast sealset 2014. aasta märtsis korraldatud referendumit, kus 96,77% Krimmi Vabariigi valijaskonnast ja 95,6% Sevastopoli elanikest toetasid liitumist Venemaaga. Krimmi võimud korraldasid referendumi pärast Ukraina riigipööret.

Карта с маршрутом группы лагеря Артек из Крыма в Белокуриху
© Sputnik /
Krimmis oleva pioneerlaagri "Artek" reisikaart, 1930-ndad

Ukraina peab Krimmi endiselt oma, kuid ajutiselt okupeeritud territooriumiks. Venemaa Föderatsiooni juhtkond on korduvalt kinnitanud, et Krimmi elanikud hääletasid demokraatlikul teel, täies vastavuses rahvusvahelise õiguse normidega ja kooskõlas ÜRO eeskirjadega Venemaaga taasühinemise poolt. Venemaa presidendi sõnul on Krimmi küsimus "lõplikult lukku pandud".

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)

Samal teemal

Tingimine on antud juhul kohatu: kuidas Krimm Porošenko fantaasiatele vastas
Prantsuse ajakirjanik soovitab Eesti kolleegidel Krimm rahule jätta
Miks Pompeo silmis on Krimm midagi muud kui Golanid
Zahharova: Eestil tasub omaks võtta, et Krimm on Venemaa oma
Tagid:
Ukraina, britid, Krimm

Peamised teemad