08:07 02. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Poliitika
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (136)
72 0 0

Porton Down oli tähelepanu keskpunktis pärast seda, kui Venemaa GRU endine polkovnik Sergei Skripal ja tema tütar leiti mürgitatuina Salisburis mullu märtsis.

TALLINN, 5. juuli — Sputnik. Briti tabloidi Daily Star andmetel leiti Londoni põhjaosas asuva parkla prügikonteinerist Porton Downi sõjaväe keemialaboratooriumi salajasi dokumente, vahendab RIA Novosti.

Meediaväljaande kohaselt oli konteineris oleva prügi hulgas laborist pärinevaid tuhandeid lehekülgi isikuandmeid sisaldavaid dokumente, infot turvamehhanismide varustuse, laboratooriumi patrullivate politseiametnike kohustuste ja arvutisüsteemide paroolide kohta. Dokumendid sisaldavad väidetavalt erinevatel aegadel - alates 1980. aastate algusest kuni 2017. aasta lõpuni - talletatud materjale.

"Me võime kinnitada, et me oleme alustanud uurimist," ütles Briti kaitseministeeriumi esindaja. Daily Star'i sõnul mainis üks luurevaldkonna asjatundja, et leitud dokumendid on "terroristide unistus".

Sõjalise uurimistöö kompleks Porton Down, millel on ametlik nimetus on Defense Science and Technology Laboratory, asub 12 km kaugusel Salisbury linnast.

Laboratoorium avati enam kui sada aastat tagasi, selle esmaseks üleandeks oli keemiarelvade arendamine ja katsetamine esimese maailmasõja ajal. Sellele järgnesid tööd bioloogiliste relvade alal.

Peaaegu kõik Porton Downi tegevused on salajased. Siiski on teada, et 1949. aastast 1989. aastani viidi laboris läbi katsetusi inimestel ning 2008. aastal maksis Suurbritannia kaitseministeerium 360 miljonit naela 360 veteranile, kes on katsetuste käigus kahjustusi saanud.

Porton Down oli tähelepanu keskpunktis pärast seda, kui Venemaa GRU endine polkovnik Sergei Skripal ja tema tütar Julia leiti mürgitatuina Salisburis 2018. aasta märtsis. Briti peaminister Theresa May väitis, et mürki toodeti Venemaal, kuid laboriuuringud seda väidet ei kinnitanud.

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)

Samal teemal

"Inglanna õiendab häda"
Tagid:
poliitika, Porton Down, Suurbritannia

Peamised teemad