23:37 17. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0835
  • RUB68.7554
Poliitika
lühendatud link
7310

Eesti uus valitsus mitte ainult ei deklareeri oma valmisolekut teha koostööd venemaalastega, vaid on juba suutnud korraldada ühe sellise kohtumise - majandusministrite tasandil. Kas ka siseministrid kohtuvad ja kus on seni veel lahtine küsimus.

TALLINN, 6. juuli — Sputnik. Nagu teatab Baltnews.ee on Eesti siseminister, Eesti Konservatiivsete Rahvapartei (EKRE) esimees Mart Helme palus oma alluvatelt aruannet Eesti-Vene suhete kohta.

Minister Helme ütles, et olles nüüdseks töötanud siseministrina veidi üle kahe kuu on ta palus oma alluvatel koostada materjali Eesti suhete kohta Venemaaga.

Sellise kohtumise kuupäev on veel kindlaks määramata ja samuti on täpsustamata küsimused, mida ministrid võiksid arutada.

Helme avaldas lootust, et tema alluvad valmistavad ette materjale, "millest on kohtumisel mõtekas rääkida ja milliseid küsimusi me ei peaks puudutama."

Nagu Sputnik Eesti teatas, on Mart Helme selle partei esimees, kes on vastu uue piirilepingu allkirjastamisele Eesti ja Venemaa vahel, kuna EKRE-i väitel on Venemaa väidetavalt hõivanud 5% Eesti maadest.

Käesoleva aasta juuni lõpus kritiseeris Mart Helme järsult Venemaa õiguste taastamist Euroopa Nõukogu Parlamentaarses Assamblees (ENPA). Tema arvates on "lääne maailm" Venemaaga Ida-Euroopa selja taga "kokku leppinud", mistõttu on vaja veelgi tihendada sõjalist koostööd NATO teiste liikmesriikidega.

Valmisolekut kohtuda oma Vene kolleegiga Eestis on juba varem kinnitanud ka kultuuriminister Tõnis Lukas.

Alates käesoleva aasta algusest on olnud vaid üks naaberriikide ministrite kohtumine: juunis toimunud Peterburis rahvusvahelisel majandusfoorumil, kus osales üle pika aja Eesti majandus- ja infrastruktuuriministri Taavi Aasa juhitud delegatsioon. Foorumil kohtus ta oma Venemaa kolleegi Jevgeni Dietrichiga, kus pooled leppisid kokku kahepoolse transpordikomisjoni töö taasalustamises.

Samal teemal

Helme: koalitsioon taastab piirivalve ja kaotab immigratsioonikvoodi
Helme või Reinsalu – kumb Venemaale suurema käki keerab
Mart Helme ei jaga Marine Le Peni russofiilsust
Politoloog leiab, et Mart Helme võib Eesti ja Euroopa Liidu tülli ajada

Peamised teemad