06:54 02. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0936
  • RUB86.4750
Poliitika
lühendatud link
Venemaa hääleõigus ENPAs (53)
50 0 0

Eesti välisminister Urmas Reinsalu ei jätnud oma Taani kolleegi Jeppe Kofodit ametisse astumise puhul õnnitledes kasutamata võimalust kaevata talle Venemaa peale, kelle õigused on ENPA otsustanud täielikult taastada.

TALLINN, 6. juuli — Sputnik. Välisminister Urmas Reinsalu kõneles telefonis Taani välisministri Jeppe Kofodiga, et õnnitleda oma kolleegi uues ametis. Välisministrid arutasid julgeoleku, Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) ja energiajulgeoleku teemadel, edastab Välisministeerium

Reinsalu sõnul on Taani Eestile oluline liitlane ja partner nii Euroopa Liidus kui NATO-s. "Kaitsekoostöös on Taani pikaajaline pühendumus turvalisuse suurendamisele Läänemere piirkonnas väga kõrgelt hinnatud, mida tõestab ka Taani, Eesti ja Läti ühine pingutus NATO Põhjadiviisi staabi (Multinational Division North) asutamiseks Lätis," ütles välisminister. 

"Lisaks oleme tänulikud panuse eest liitlaste kohalolekusse seoses Baltimaade õhuturvamisel selle aasta lõpuni ning tervitame Taani sõdureid Eestisse juba järgmisel aastal," lisas ta.

Eesti välisminister väljendas kolleegile Taanist muret ka seoses Venemaa naasmise pärast Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assambleesse. "Venemaa parlamendi delegatsiooni naasmine ENPA-sse ilma assamblee resolutsioonides sätestatud tingimusi täitmata on saatnud vale signaali ajal, mil Venemaa jätkab Ukraina ja Gruusia territoriaalse terviklikkuse ja suveräänsuse rikkumist, sealhulgas Krimmi ebaseaduslikku anneksiooni," ütles Reinsalu.

Telefonikõnes puudutati ka energiajulgeoleku, täpsemalt Nord Stream 2 gaasitoru teemat. Minister Reinsalu rääkis selle projekti regionaalsest, julgeoleku ning energiajulgeoleku kriitilisest mõjust piirkonna stabiilsusele ning võimalikest negatiivsetest tagajärgedest selle teostumisel.

ENPA võttis vastu resolutsiooni, mis taastas kõik Venemaa volitused organisatsioonis. Ukraina esindajad teatasid protesti märgiks oma osalemise peatamisest ENPA töös.

Venemaa Föderatsiooninõukogus nimetati kõikide volituste ennistamist ENPA-s demokraatia võiduks ja Kremlis - terve mõistuse triumfiks.

Teema:
Venemaa hääleõigus ENPAs (53)

Samal teemal

Venemaa hääleõigus ENPAs
Tagid:
poliitika, Taani, ENPA, Urmas Reinsalu

Peamised teemad