06:15 26. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Poliitika
lühendatud link
78 0 0

Aja raiskamine ei tohiks küll olla riiklik poliitika, kuid see on just see mida NATO õpetab Ukrainale ja ukrainlastele.

Päris tavalise tegelikkuse ja igapäevase elu elamise kunsti-oskuse asemel pakub Lääs Ukrainale virtuaalset-mängulist meelelahutust. Ukrainat ennast hoiab see "hea" Lääs aga kaunikesti lühikese keti otsas. Ukraina ise on tõelisuse eest peitu pugenud, petetud ja ennäe - kõigele vaatamata, endiselt rõõmus. Jah seni, parema puudumisel, kestab taoline lulli löömine nagu ennegi, nii leiab raadio Sputnik kolumnist Sergei Iljin.

Ja selline lullitamine jätkub. Esialgu veel kaunikesti lõbuisalt. Britid rahastavad taolist lullitamist, mis tähendab petliku kujutluse loomist olematust demokraatiast Ukrainas ja ukrainlaste vahvatest sõjamängudest koos NATO-ga. Kuid nagu kirjutab autor, ainult sõnavahust nõretavatest avaldustest jääb tegeliku elu jaoks väheseks.

Tõde on aga see, et Brüssel ei kavatsegi ei täna ega tulevikus teha Ukrainast NATO liiget, vaid piirdub NATO porgandi hoidmisega Ukraina "nina" ees. Kiiev, olenemata sellest, kas ametivõimud on vanad või uued, tõotab igapäevaselt oma lõppematut truudust NATO-le ning kohendab isegi oma põhiseadust selle tarvis.

Aegi kulgeb Ukraina jaoks taolises kummalises NATO tantsu lummuses. Ukraina ametlik poliitika mängib mingit ebamaist, meelelahutuslikku unistuste mängu, mis on mõeldud eelkõige noortele, kellest homme peaks siis saama uus, üdini russofoobne ukraina rahvas. Just selline ongi Ukraina ametlik poliitika ja selle propaganda oma kaugemate eesmärkidega.

Президент Украины Владимир Зеленский и президент Эстонии Керсти Кальюлайд
Ukraina president Zelenski ja Ukraina eeskujuriigi Eesti presidentinna Kaljulaid

Üks ukraina propaganda projektijuhtidest, kellel lisaks veel "tõeline" ukrainalik nimi ja perekonnanimigi, Olga Ivanova, ütles, et mäng russofoobia parimate traditsioonide järgi, aitab noortel meestel ja naistel õppida kõike seda helget, mida koostöö NATO alliansiga toob. Mis on see helge, jääb aga veidi ähmaseks.

Ja kõike seda mitte ainult sõjalisest vaatepunktist. See tähendab tema sõnul riigi üldist arengut Lääne sõjalise bloki tiiva all. Lühidalt öeldes, sama vana lugu piimast ja meest, selle uuel sõjalis-russofoobsel kujul.

Projekti edendamise järjekindel toetaja, NATO info- ja dokumentatsioonikeskuse juht Barbora Maronkova usub, et on aeg hajutada müüdid lihtsalt sõda õhutavast Põhja-Atlandi liidust, vaid sinna tuleb keerata peale veel üks täiendav russofoobia vint. Ja just propaganda projektid aitavadki seda teha ning luua uus pealekasvav kõike venepärast ja Venemaalt pärinevat vihkav põlvkond.

Stereotüüpide hulgas on pr. Maronkova sõnul juhtiv idee, et NATO on agressiivne-russofoobne blokk, mida juhivad ainult ja ainult Ameerika Ühendriigid. Ukraina püüdlused saavad olla vaid, muutuda selliseks maaks nagu seda on USA. 

Selle põhjal saame teha lihtsa järelduse: Ukraina noorte jaoks on nende ettekujutus elust ja tulevikust deformeeritud ning noored elavad virtuaalses, mängulises, reaalsuses. Küsimus on aga – kui kaua veel on see üldse võimalik?

Tõenäoliselt on taolise väärastunud tegelikkuse loojatel ja sponsoritel eesmärk: petta ja veelkord petta ukrainlasi. Võib arvata, et Ukrainagi hakkab oma naabri Poola eeskujul oma territooriumil looma mingit uut ja veelgi sõjakamat NATO-t. Parim variant selleks näikse olevat saada oma territooriumile Ameerika sõjaväebaas, aga veel parem, juba mitu. Ja taoliste unistuste tipp oleks muidugi Ukraina okupeerimine USA poolt. Ainult kes maksab? Kas Ukraina eelarvest piisab Ameerika okupatsiooni kinnimaksmiseks? Sellele küsimusele vastus puudub. Või maksab selle eest Ameerika? Aga see on juba küsimus kogu tänasele maailmakorrale.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse arvamusega.

Samal teemal

"D-päev" eesti moodi: kuidas peaminister Ratas NATO dessandiga kohtus
NATO lennumasinad Venemaa piiridel ei tõota Balti riikidele midagi head
NATO konksu otsas: milleks Eestile nii palju tankitõrjerelvi
NATO haub Venemaa rakettidele "väärikat" vastust
Tagid:
USA, NATO, russofoobia, Ukraina

Peamised teemad