18:07 29. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1670
  • RUB91.8152
Poliitika
lühendatud link
74 0 0

Euroopa Parlamendi saadiku Yana Toomi sõnul on Ursula von der Leyen Euroopa Parlamendi liikmetele vähe tuntud ja teda võetakse vaid oma riigi poliitikuna, mitte riikide ühenduse esindajana.

TALLINN, 8. juuli — Sputnik. Tuntud poliitik, endine Saksa kaitseminister Ursula von der Leyen ei ole Euroopa Komisjoni juhi ametikohale parim kandidaat. Sellest rääkis ERR-ile Eesti Keskerakonna eurosaadik Yana Toom, kommenteerides sakslanna seadmist Euroliidu peamise täidesaatva organi juhi ametikohale.

Урсула фон дер Ляйен
© REUTERS / MARY F. CALVERT
Saksa kaitseminister Ursula von der Leyen

"Siin on kõik väga keeruline," märkis Toom ja nimetas mitmeid põhjuseid, miks ta sellises valikus kahtleb. "Esiteks, on Saksamaal pooleli tema poolt kaitseministeeriumis korraldatud vähempakkumiste uurimine. Jutt käib miljonitehinguist ja pakkumisi ei korraldatud nõuetekohaselt. Vaevalt on tegu korruptsiooniga, kuid võimalik, et juhmusega", selgitas Eesti poliitik.

Lisaks on Ursula von der Leyen Euroopa Parlamendi liikmetele vähe tuntud ja teda võetakse vaid oma riigi poliitikuna, mitte riikide ühenduse esindajana:

"Tema Euroopa mõõde on kõigile meile tundmatu. Minu arvates ei ole tal ka parlamendis toetust, ehkki lõplik otsust ei jaa ilmselt meie langetada."

Nagu Sputnik Eesti juba teatas, peaks 2. juulil ELi Nõukogu juhi kandidaadiks seatud Ursula von der Leyen läbima arupärimise ja ametissekinnitamise Euroopa Parlamendi istungil, mille järel saab ta alustada liikmesriikide seatud kandidaatide hulgast EL komissaride valimist.

Kui Euroopa Komisjoni potentsiaalne president juhtumisi saadikute poolt tagasi lükatakse (mida ei ole Euroopa Liidus kunagi varem juhtunud), võib parlamendiliikmete ümberveenmise või uue kandidaadi leidmise protsessile kuluda mitu kuud.

Samal teemal

Brüsselis pannakse kokku Euroliidu juhtkonda: keda toetab Eesti?
Politoloog: Euroliidu "eliit" otsustas oma võimu mitte käest anda
Tagid:
Euroopa Komisjon, Yana Toom, Ursula von der Leyen

Peamised teemad