18:02 29. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1670
  • RUB91.8152
Poliitika
lühendatud link
64 0 0

Saanud teada plaanist korraldada otsetelesild Venemaa ja Ukraina vahel, said Ülemraada saadikud pahaseks ja tegid ettepaneku kutsuda kokku Ukraina Rahvusliku Julgeoleku ja Kaitse Nõukogu (URJKN).

TALLINN, 8. juuli — Sputnik. Telesilla* korraldamise ideed kritiseeris ägedalt Ülemraada väliskomitee esimees Ganna Gopko (enamikus transkriptsioonides Hanna Hopko). Ta nimetas seda üritust "Ukraina meediaruumi okupeerimise" poliitika osaks," teatab RIA Novosti.

"Kordan ka ettepanekut (URJKNi sekretärile) Oleksandr Danõljukile kutsuda kokku URJKNi eriistung Ukraina meediaruumi Kremli-poolse hiiliva okupeerimise teemal, see on oht rahvuslikule julgeolekule," kirjutas Gopko oma Facebooki-lehel.

Üleskutse URJKNi istungi kokkukutsumiseks tegi ka Oleg Ljaško Radikaalse Partei liider Oleg Ljaško.

"(Ukraina president) Volodõmõr Zelenskõi, tehke lõpuks seda, mida ei teinud (Viktor) Medvedtšuki partner (endine Ukraina president Petro) Porošenko — kutsuge kokku URJKN ja puhastage inforuum Kremli mõjust. (Vladimir) Putini kaim ei saa Ukraina infopoliitikat mõjutada ega hakka seda mõjutama. Kui seda ei tee Zelenskõi, teevad seda ukrainlased," kirjutas Ljaško oma Facebooki-lehel.

Ukraina peaminister Volodõmõr Groisman kutsus NewsOnei üles loobuma telesilda korraldamast.

"Ma pöördun kanali ajakirjanike ja juhtide poole. Tuletage meelde, kellega meil käib sõda idas, kes tapab Donbassis meie poisse, purustab Ukraina linnu ning on annekteerinud Krimmi. Tuletage meelde — ja loobuge sellest projektist. Ärge mängige vaenlasele trumpe kätte," kirjutas Groisman oma Facebooki-lehel.

Zelenskõi meeskond lõi kõik maakaardid segamini >>

Ülemraada esimene aseesimees Irõna Geraštšenko teatas, et telesilla korraldamisele peavad reageerima Ukraina rahvuslik teleraadiokomitee, julgeolekuteenistus, infoministeerium, valitsus ja Zelenskõi kantselei.

Telesild "On vaja rääkida" (vene keeles "Надо поговорить", ukraina keeles "Треба поговорити") algab kava kohaselt 12. juulil kell 18.00 ja kestab kaks tundi.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, kasvasid pinged Venemaa ja Ukraina vahelistes suhetes 2014. aastal pärast põhiseadusevastast relvastatud riigipööret Kiievis. Selle tagajärjel tulid võimule Venemaa ja venelaste vastased poliitilised jõud.

*Telesilla, mille käigus Venemaa ja Ukraina elanikud saaksid otse-eetris suhelda, pidid korraldama Vene telekanal Rossija-1 ja Ukraina telekanal NewsOne. Üritus oli välja kuulutatud 7. juulil Rossija-1 saates "Nädala sõnumid Dmitri Kisseljoviga" ("Вести недели с Дмитрием Киселевым"). 

Pärast ürituse väljakuulutamist hakati ajakirjanikke ja nende perekondi füüsilise vägivallaga ähvardama. Ukraina telekanal NewsOne teatas, et 12. juulil Venemaaga toimuma pidanud telekonverents "On vaja rääkida" jääb ära.

Samal teemal

Ülemraada: lahendus Ukraina majandusmuredele asub Venemaal
Vladimir Zelenski sai Ukraina presidendiks ja saatis Ülemraada laiali

Peamised teemad