15:08 22. Oktoober 2019
Kuula otse
  • USD1.1173
  • RUB71.1373
NATO sõjatehnika dessanteerimine Saaremaal,

Sõjaväeekspert Leedu soomukiostust: parem olnuks investeerida majandusse

© Estonian Defence Forces
Poliitika
lühendatud link
6111

Leedu poolt soomusautode Boxer ostmiseks kulutatud rekordiline summa tekitas sõjaväeeksperdil, ajakirja "Isamaa Arsenal" kommertsdirektoril, Aleksei Leonkovil mõningaid küsimusi.

TALLINN, 12. juuli — Sputnik. Leedu relvajõududele tarniti esimesed Saksamaal valmistatud jalaväe lahingumasinad Boxer, mida leedukad nimetavad Vilkaseks (hundiks). Rahalises mõttes käib jutt vabariigi ajaloo kõige kallimast sõjaväetehnika hankest - soomukitele kulutati üle 385 miljoni euro.

Kommenteerides uudist intervjuus Sputnik Leedule, märkis Aleksei Leonkov, et Leedu kui NATO noor liige tahab oma kaitsetahet näidata. Siiski jääb küsimus, kelle eest? "Venemaa ei ähvarda kedagi, ei Lääne-Euroopat ega ka Balti riike," rõhutas ekspert.

Sellele vaatamata, jätkas ta, suureneb NATO soomukite koguarv Euroopas pidevalt, mistõttu Venemaa on sunnitud rakendama adekvaatseid vastumeetmeid. Leonkov lisas, et Venemaal tehakse panus lahingutehnika kvaliteedile, mis kompenseerib Venemaa piiridele koguneva NATO tehnika hulka.

Venemaa ei saa jätta vastamata ka alliansi pingutustele luua Balti riikides sõjalist taristut ega jätta tähelepanuta NATO vägede viibimisele neis vabariikides, Venemaa piiride vahetus läheduses.

Küsimuse rahalisest küljest rääkides meenutas Aleksei Leonkov, et Balti riikide majandus on siiski subsideeritud, mistõttu võib kallite soomukite ost tulevikus Leedule kätte maksta. "Olnuks parem, kui need miljonid investeerituks majandusse, et rajada näiteks mingigi tootmine," ütles ta.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, on Moskva korduvalt rõhutanud, et Venemaa ei kavatse kunagi ühtki riiki rünnata. Venemaa välisministri Sergei Lavrovi sõnul on NATO sellest hästi teadlik, kuid lihtsalt kasutab võimalust paigutada Venemaa piiride lähedale rohkem tehnikat ja pataljone.

Samal teemal

Ekspert: USA tahab NATO riikide Venemaa relvadest loobumise pealt tulu teenida
NATO haub Venemaa rakettidele "väärikat" vastust

Peamised teemad