02:32 05. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1250
  • RUB77.8132
Poliitika
lühendatud link
Ukraina presidendivalimised (76)
58 0 0

Venemaa president teatas eile, millal võib kõne alla tulla kohtumine, mida Ukraina president on nimetanud: "on vaja rääkida". Veidi hiljem toimuski kahe riigipea esimene kontakt. Telefonitsi.

TALLINN, 11. juuli — Sputnik. Venemaa president Vladimir Putin kommenteeris Ukraina liidri Volodõmõr Zelenskõi avaldust selle kohta, et kahe riigi liidritel "on vaja rääkida" laiendatud formaadis. Venemaa presidendi arvates on see idee seotud mõnede raskustega.

"Esiteks peab see mida on tituleeritud kui "Normandia formaat" ja tippkohtumine olema hästi ette valmistatud — see on ilmselge," tsiteerib Putini sõnu Telegrami-kanal Sputnik Lähivälismaa.

Teiseks saab Venemaa presidendi arvates mingitest kohtumistest Ukraina kõrgeima juhtkonna osavõtul kavandada alles pärast parlamendivalimiste lõpuleviimist selles riigis ja valitsuse moodustamist.

"No ja kolmandaks, ma ei tea, kuidas reageerivad Ukraina presidendi ettepanekutele, selle protsessi teised asjaosalised," ütles Vladimir Putin.

Ta märkis veel, et ta pole kunagi loobunud ühestki läbirääkimiste formaadist, kui need aitavad kaasa relvakonflikti reguleerimisele Donbassis.

Neljapäeva, 11. juuli õhtul toimus Ukraina poole algatusel telefonivestlus Vladimir Putini ja Volodõmõr Zelenskõi vahel. Sellest teatas ajakirjanikele Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov.

"Arutati Kagu-Ukraina konflikti reguleerimise küsimusi ja koostööd vangistatute vastastikusel vahetamisel," tsiteerib RT Kremli esindaja sõnu.

Ukraina presidendi pressiteenistus teatas omakorda, et vestluse käigus puudutati Ukraina meremeeste vabastamist ja Normandia formaadis peetavate Donbassi-teemaliste läbirääkimiste jätkamist.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, avaldas Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi 8. juulil videosalvestise pöördumisest Vladimir Putini poole, milles teatas vajadusest kohtuda ja arutada teemasid, mis tema arvates on olulised.

"Tahan pöörduda Venemaa Föderatsiooni presidendi Vladimir Putini poole. Kas on vaja rääkida? On küll. Me arutame, kellele kuulub Krimm ja keda ei ole Donbassis," ütles Zelenskõi.

Seejuures märkis ta, et läbirääkimistesse tuleb lisaks Angela Merkelile ja Emmanuel Macronile kaasata USA president Donald Trump ja Suurbritannia peaminister Theresa May. Tema sõnul sobiks läbirääkimiste kohaks Minsk.

Teema:
Ukraina presidendivalimised (76)

Samal teemal

Zelenskõi nõunik: mis takistab meil Venemaad ja vene keelt ümber nimetamast
Zelenskõi hindas vene keele tulevikku Donbassis
"On vaja rääkida": Zelenskõi tegi Putinile ettepaneku Minskis kohtuda
Tagid:
poliitika, diplomaatia

Peamised teemad